Počet hospitalizovaných s covidem klesl: Kolik pozitivních testů odhalily laboratoře v Česku v sobotu

V sobotu v České Republice přibylo dalších nových 9 066 infikovaných na koronavirus. Je to až o 4000 méně, než v pátek, ale zároveň o 1200 více, než bylo v sobotu minulý týden.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Tím pádem nyní v zemi se s nemoci bojuje 168 405 lidí, počet úmrtí od nemoci ze začátku pandemii je 21 717. Počet hospitalizovaných s covidem klesl pod 8000, zejména k 7899. Stále ale nejhorší průběh nemoci mají přes 1700.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Reprodukční číslo, které ukazuje kolik člověk nakazí jeden již infikovaný, vzrostlo na 1,024 z 1,021. Tato informace vyplývá z webu ministerstva zdravotnictví.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V sousedním Německu včera v sobotu laboratoře odhalily 8103 nově nemocných na covid, ale podle berlínského Instituta Roberta Kocha je to proto, že přes víkend se méně testuje.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Největší novozélandské město Auckland přes týdnem zavedlo tvrdou karanténu kvůli obav z rychlejšího šíření koronavirové britské mutaci. Dnes po testování ani jeden test pozitivní nebyl.

ČTĚTE TAKÉ: “VELIKONOCE V NORMÁLNÍM REŽIMU NEPROBĚHNOU“: JAN HAMÁČEK UPŘESNIL PROČ VELIKONOCE NEBUDOU NORMÁLNÍ

PSALI JSME: CO BUDE NA KONCI TŘÍTÝDENNÍHO LOCKDOWNU: JAN BLATNÝ NA TISKOVÉ KONFERENCI ŘEKL, JAKÁ OPATŘENÍ MOHOU BÝT ČÁSTEČNÉ UVOLNĚNA A ZA JAKÝCH PODMÍNEK

Share