Po Babišovi a Bartošovi se rozhodl vydat knihu i šéf ODS Petr Fiala: Vydavatel ale tvrdí, že to není součástí předvolební kampaně

Své knihy před volbami už vydal předseda hnutí ANO Andrej Babiš, předseda Pirátské strany Ivan Bartoš a šéf hnutí Přísaha Robert Šlachta. Brzy bude vydán i soubor rozhovorů předsedy ODS Petra Fialy. Podle nakladatele nejdeo jakoukoliv propagaci ze strany ODS. Informuje o tom portál Seznam Zprávy.

Kniha Petra Fialy by se měla na pultech knihkupectví objevit 8. září. Občanští demokraté tvrdí, že to není součástí kampaně. Do voleb zbývá přesně jeden měsíc.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Protože tato kniha nebude součástí kampaně, nebude to mít vliv na rozpočet kampaně strany. Kniha se bude jmenovat Rozum proti populismu a jejím hlavním hrdinou bude sám Petr Fiala.

V této knize mluví se čtyřmi svými přáteli, diskutují o různých tématech, jako je vzdělání, politika, budoucnost. Také tam jsou některé příběhy o sobě.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Pro některé lidi vypadá vydání podobného díla měsíc předvolbami podezřele. Šéfredaktor nakladatelství Books&Pipes František Mikš ale tvrdí, že se tak stalo náhodou.

„Kniha měla vyjít už před prázdninami, ale pan Fiala je velmi vytížený člověk, už začínal i jezdit po kampani, pak byla zavalená tiskárna, tak to vyšlo takto,“ uvedl František Mikš.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Dodal, že je to byznys, ale ne politika. Tato kniha se bude prodávat v knihkupectvích a každý, kdo si ji bude chtít přečíst, si ji bude muset koupit. Politikou by to bylo v případě, kdyby se kniha rozdávala zadarmo na předvolebních mítincích, dodal.

Také podle něj dlouhodobě spolupracují s Petrem Fialou a vydali už 12 jeho knih. Možná díky této náhodě by nyní nakladatelství mohlo vydělat o něco více peněz, to oni také předpokládají.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

František Mikš uvedl, že kniha nebude součástí žádné formy agitace politické strany, jejímž předsedou je autor knihy. Také podle něj nikde v grafice se neobjevuje žádné politické logo.

PSALI JSME: VAKCINOLOGOVÉ ZMĚNILI NÁZOR NA OČKOVÁNÍ TĚHOTNÝCH ŽEN, TEĎ JE TO DOPORUČENÉ: JAK VYSVĚTLILI TAKOVOU ZMĚNU

PŘIPOMÍNÁME: “HLEDÁM SI PRÁCI A VĚŘÍM, ŽE TIMO V MEXIKU VYDĚLÁVÁ NĚJAKÉ PENÍZE”: JAKÝ VZKAZ DOSTALA DOMINIKA GOTTOVÁ OD SVÉHO MANŽELA

Share