Začátkem příštího měsíce se počet úřednických míst sníží o 325. Státu to umožní ušetřit 413 milionů Kč za rok. Kabinet o tom rozhodl ve středu. Informuje o tom web Novinky.cz.
„Plníme to, co jsme slíbili voličům,“ uvedl předseda vlády Petr Fiala. Proto se vláda rozhodla snížit počet míst ve státním aparátu ČR. To znamená, že od začátku příštího měsíce se počet takových míst sníží o 325.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com
Státu to podle premiéra umožní ušetřit 413 milionů Kč ročně. Dodal, že k podobným krokům hodlá vláda přistoupit i v budoucnu, ale by tyto kroky měli být rozvážné.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com
Na konci roku 2021 ale nová vláda rozhodla o tom, že vznikne 74 nových služebních apracovních míst na úřadu vlády. Jedním z důvodů bylo, že vznikla 3 nová ministerstva.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com
Tehdy ale kabinet plánoval, že sníží počet jiných míst v budoucnu. Šéfové resortů podle premiéra budou navrhovat, jak by stát mohl šetřit.
PŘIPOMÍNÁME: REAKCE NA SANKCE: RUSKÝ PLYN BUDE PRO NEPŘÁTELE JEN ZA RUBLY, OZNÁMIL PUTIN