„Plánujeme zdražit, bez toho nemůžeme existovat“: Jak skiareály se připravují na letošní sezonu

Letošní zimní období, i přes rozjeté očkování, bude zase ovlivněno pandemií koronaviru. O tom informuje na svých webových stránkách portál novinky.cz.

Skiareál/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Za ten rok, co se očkuje, vědci a odborníci měli příznivou předpověď, nicméně se ukázalo, že počty nakažených neklesly tak moc, jak by se to chtělo. Jenom za včerejší den laboratoře odhalily dalších 20 315 nových případů koronaviru.

Češi rádi tráví zimní víkendy mimo město. Skiareály a aktivní sporty máme velmi rádi, třeba ale loni tyto podniky mohli jsme využívat jenom devět dní z celého období.

Skiareál/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Letos majitele skiareálů mají naději, že černý scénář se nezopakuje. Tato zábava ale pravděpodobně se zdraží kvůli inflaci a rostoucím cenám na energie.

Skiareál/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„Plánujeme zdražit určitě o 10 až 15 procent. Elektrika šla nahoru, peníze půjdou nahoru, nafta a vstupy jdou také nahoru. Určitě musíme zdražit, bez toho nemůžeme existovat,“ objasnil například aktuální situaci ředitel Skiareálu U Čápa Vlastimil Plecháč.

Skiareál/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Plecháč také dodal, že pravděpodobnost toho, že tato sezona bude úspěšnou je malá. Šíření nákazy se zrychluje, čísla rostou nahoru. A první věc, kterou vláda zavede, bude omezení osobních styku, ke kterým dochází i během lyžařství.

PSALI JSME: VÁNOCE 2021: ADVENTNÍ OBDOBÍ SE ROZJÍŽDÍ, ALE VÁNOČNÍ TRHY SE MUSÍ ZAVÍRAT

ČTĚTE TAKÉ: VLASTIMIL VÁLEK PROHLÁSIL, ŽE MŮŽEME PŘIJÍT O VÁNOCE: VYSVĚTLIL, PROČ SI MYSLÍ, ŽE TAKOVÝ SCÉNÁŘ VÝVOJE SITUACE JE MOŽNÝ

Share