Petr Janda celé dětství hrál na housle: Známý rocker promluvil, jak se dostal ke kytaře

Jeden z nejznámějších českých hudebníků Petr Janda se proslavil díky své rockové kapele, ve které nejdůležitějším hudebním nástrojem je kytara. Na níž hraje už spoustu let, ale téměř celé své dětství hrál na houslí.

Petr Janda/Zdroj: youtube.com

Portálu Super promluvil, že se ke kytaře dostal náhodou. Podle jehož slov, o hře na kytaře mu řekl jeho učitel houslí. “Hele, víš o tom, že Paganini hrál taky na kytaru?” ptal se v dětství Jandy jeho učitel.

Hru na houslí Janda miloval, ale neměl rád, když k němu přicházel učitel. O tom, že Paganini hrál na kytaru Janda vůbec nevěděl. Tehdy učitel dal Petrovi kytaru, na které mladý Janda zkusil něco zahrát.

Petr Janda/Zdroj: super.cz

Přesně od té doby Janda schoval svou houslí do skříni, a celý svůj čas začal věnovat kytaře. Janda je velmi rád, že se to stalo, protože přesně kytara a jeho talent změnily jeho život, a v dnešní době je jeden z nejznámějších rockerů v ČR.

Petr Janda/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: PŘED SEDMI LETY DO HVĚZDNÉHO NEBE ODEŠLA IVETA BARTOŠOVÁ: JAK DNES VYPADÁ PAMÁTNÉ MÍSTO ZNÁMÉ ZPĚVAČKY

PŘIPOMÍNÁME: MONIKA BAGÁROVÁ ZNOVU ODPOVĚDĚLA NA VŠECHNY SPEKULACE FOTKOU SVÉ KRÁSNÉ RODINY: ZNÁMÁ ZPĚVAČKA PROMLUVILA, JAK SE V DNEŠNÍ DOBĚ CÍTÍ JEJÍ DCERKA

Share