Petr Fiala řekl, zda má zájem kandidovat na prezidenta: uvedl, že má nyní hodně práce, kterou by chtěl dělat ve prospěch ČR

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) uvedl, že nehodlá příští rok kandidovat na prezidenta. Vysvětlil, že voliči zvolili jejich koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), díky tomu se stal premiérem a tuto funkci bude vykonávat dál. Píše o tom web iDnes.cz.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Svůj úkol vidím tam, kam mě občané poslali a to, abych byl předsedou vlády České republiky,“ řekl Petr Fiala ve svém pořadu Otázky a odpovědi z Kramářovy vily.

Odmítl, že by mohl kandidovat na hlavu státu. Vysvětlil, že nyní má ve funkci premiéra hodně práce. Lidé doufali, že bude předsedou vlády, když ve volbách hlasovali pro jejich koalici.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Proto hodlá tuto práci dělat ve prospěch státu. Ujistil ale, že SPOLU podpoří důstojného kandidáta na hlavu státu. Koalice chce kandidáta představit do podzimu.

Petr Fiala však také řekl, že by nechtěl podporovat ve volbách armádního generála ve výslužbě Petra Pavla.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Generál má velkou šanci vyhrát volby. Byl ale kdysi členem KSČ a premiér pro Reflex uvedl, že by si „bývalého člena strany nepřál“.

PSALI JSME: „TAK JÁ JEDU“: ANDREJ BABIŠ ODJEL KARAVANEM S HESLY „ZA BABIŠE BYLO LÍP“ NA JIŽNÍ MORAVU

PŘIPOMÍNÁME: LITEVSKÝ MINISTR ZAHRANIČÍ O ROPNÉM EMBARGU: JEDEN ČLENSKÝ STÁT DRŽÍ CELOU EVROPSKOU UNII EU JAKO RUKOJMÍ

Share