Petr Fiala hodlá Miloši Zemanovi říct, že je potřeba, aby nová vláda vznikla co nejdříve: „Česká republika prochází obrovskou covidovou krizí“

Předseda ODS a lídr koalice SPOLU Petr Fiala potvrdil informaci, že ho hlava státu Miloš Zeman v tuto neděli jmenuje novým předsedou vlády. Prezident je nyní nakažen koronavirem a neměl by se setkávat s jinými lidmi. Petr Fiala ale tvrdí, že je nutné, aby nový kabinet vznikl co nejdříve. Píšou o tom Novinky.cz.

„Čas je neúprosný. Česká republika prochází obrovskou covidovou krizí. Vidíme, jak to řeší současná vláda,“ řekl na tiskové konferenci Petr Fiala.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Dodal, že jepotřeba, aby vznikla vláda, která má podporu většiny Sněmovny. Nový kabinet by měl vzniknout co nejrychleji a hodlá o tom jednat s hlavou státu.

Podle něj chce také s prezidentem projednat jeho harmonogram schůzek se všemi kandidáty na ministry. Chtěl by, aby všichni ministři byli jmenováni nejpozději do poloviny prosince.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Dodal, že odchylka od tohoto plánu by byla špatnou zprávou.

Miloš Zeman ve čtvrtek uvedl, že od příštího týdne začne zvát kandidáty na ministry. Plánovalo se také, že tento pátek jmenuje Petra Fialu premiérem, to však bylo kvůli jeho hospitalizaci zrušeno.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtek večer byl prezident nucen znovu do Ústřední vojenské nemocnice. Příčinou bylo, že získal pozitivní výsledek testu na koronavirus.

Podle informací zástupců nemocnice k nim hlava státu přijela z důvodu preventivního podání monoklonálních protilátek. Zatím tam zůstal, aby byl v péči lékařů.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

V plánu je, že se Miloš Zeman vrátí na zámek v Lánech v sobotu. Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka hodlá prezident v neděli v 11 hodin na zámku v Lánech jmenovat nového premiéra.

https://twitter.com/PREZIDENTmluvci/status/1464170330977718320

PSALI JSME: V JIŽNÍ ČÁSTI AFRIKY SE ZAČALA ŠÍŘIT MUTACE KORONAVIRU „NU“: ADAM VOJTĚCH OZNÁMIL, ŽE VLÁDA DNES PROJEDNÁ KONKRÉTNÍ KROKY PROTI ŠÍŘENÍ TÉTO VARIANTY

PŘIPOMÍNÁME: JAKUB VÁGNER SDÍLEL DALŠÍ ÚŽASNOU NOVINKU: PO SVATBĚ ČEKÁ SE SVOU MANŽELKOU NA PRVNÍHO POTOMKA

Share