Pes zahříval majitele v horách po dobu jednoho týdne, dokud jej nenašli záchranáři

Je úžasné, jak věrní psi mohou být! Když jeho pána zasáhly potíže, pes se nebál hladu a mrazu. Zůstal s mužem tak dlouho, jak to bylo nutné.

Pes/Zdroj: goodhouse.ru

Příběh začal 11. února, kdy obyvatel Terstu, cestující se psem na ledovci v Julských Alpách, ztratil rovnováhu a spadl. Muž utrpěl mnohočetná zranění, včetně zlomeniny kotníku, a už nebyl schopen chodit. Vzrušující dobrodružství ve výšce 700 metrů od země se změnilo v tragédii.

Nebylo žádné spojení a bylo nemožné incident nahlásit. Naděje byla inspirována pouze skutečností, že muž slíbil návrat do 15. února a doufal, že ho budou hledat. Ale situace nebyla nejlepší. Turista byl pryč od zásob a jeho zranění mu zabránila dokonce se plazit. Počasí bylo mrazivé. Ve snaze zahřát se Ital zakrýval sebe i psa vším, co bylo po ruce – listy, větve, topografické mapy. Muž překonal bolest a plazil se k potoku, kde si vzal vodu a vzal nějaké věci.

Dny ubíhaly. Termín pro návrat domů uplynul, ale muž se psem stále bojoval o život mimo domov. V té době nevěděl, že jeho snoubenka uvedla, že se nevrátil, a nevaroval před zpožděním Národnímu záchrannému sboru v alpských skalách a jeskyních. Rychle zorganizovali tým, aby hledali muže na jeho posledním místě.

Celých sedm dní a nocí zůstával Ital ve společnosti pouze se svým věrným psem. A nakonec k němu 18. února dorazili záchranáři. Sotva si všimli tepelné přikrývky ze vzduchu a brzy našli samotného muže. Ve zprávě, která byla později zveřejněna na facebookové stránce agentury, se uvádí, že „oběť byla zraněna, ale zůstala při vědomí a vedle něj byl jeho malý pes jménem Ash“. Podle turisty přežil jen díky němu. Trpěl žízní, hladem a bolestmi, ale domácí zvíře ho nenechalo upadnout do zoufalství.

Muž byl brzy spolu se psem spuštěn z hory a odvezen do zdravotnického střediska. Už jsou doma – zotavují se z neúspěšné cesty. Ital je nesmírně rád, že si vzal svého mazlíčka s sebou.

Máte rádi dovolenou na horách?

PSALI JSME: NA PYTLE S ODPADY LEŽEL VYČERPANÝ PES, KTERÝ NEMOHL ANI ZVEDNOUT HLAVU: ZACHRÁNILA HO JEN NEUVĚŘITELNÁ NÁHODA

PŘIPOMÍNÁME: STARÝ PES UŽ NEMOHL CHODIT: A TAK MU MAJITEL VYROBIL SPECIÁLNÍ KOČÁREK, ABY SI PES MOHL I NADÁLE UŽÍVAT ŽIVOTA

Share