Pes ležel ve společných prostorách domu bez naděje na život: Nečekal nic dobrého, ale lidé se mu rozhodli pomoct

Starší pár, který se vracel domů, našel u vchodu nemocné štěně. Pes těžce dýchal a téměř se nehýbal, ale na lidi reagoval agresivně. Nemocné štěně se snažilo, aby nikdo nebyl v jeho blízkosti. Fotografie a informace o štěňátku byly zveřejněny na sociálních sítích. Takto se o chudákovi dozvěděl zkušený zoologický dobrovolník Alex, který k mazlíčky ihned vyjel.

Pes/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Situaci zhoršila věc, že v příspěvku bylo uvedeno pouze číslo domu. Alex nevěděl, kde přesně je štěně. Nebyly také zveřejněny kontaktní údaje lidí, kteří vložili příspěvek. Alex se ale rozhodl jednat podle situace.

Lika/Zdroj: topfakty.com

U všech vchodů byly zvonky. Alex musel chvíli čekat venku, dokud jeden z obyvatel neotevřel dveře. Muž měl štěstí – štěně se objevilo v prvním otevřeném vchodu. Vyšetření na místě odhalilo, že pes měl dlouhý, čerstvý řez na krku. Vypadá, že zraněné zvíře bylo jednoduše vyhozeno z domu na milost či nemilost osudu.

Lika/Zdroj: topfakty.com

Muž vzal štěně domů. Pes se ukázal být fenou. Byla zjevně asi tři měsíce stará. Fena dostala jméno Lika. Bohužel rána dítěte nebyla ošetřena a dezinfikována včas, což způsobilo, že fena měla sepsi. Alex čelil dlouhým nocím v boji o život. Navzdory dlouhému a obtížnému zacházení byla Lika připoutána k muži. Zdálo se, že chápala, že on jí zachránil život. Jakmile se mimčo bylo vyléčeno, začalo neustále následovat svého spasitele.

Lika/Zdroj: topfakty.com

Po chvíli se Lika změnila z trapného a hubeného štěněte na usmívající se krásku. Fena se ukázala být docela chytrá – rychle se naučila dát packu, normálně reagovala na obojek a chovala se dobře při venčení.

Lika/Zdroj: topfakty.com

Lika se ukázala být nejen chytrá, ale také velmi starostlivá. Reagovala pozitivně na všechna zvířata. Když Lika zaslechla pískání malých štěňátek, okamžitě spěchala, aby je uklidnit. Alex si byl jistý, že pro tak chytrou a krásnou fenu bude rychle nalezen nový domov.

Lika/Zdroj: topfakty.com

Nakonec byla fenečka odvezena domů. Zdá se však, že štěně ještě nebylo připraveno na oddělení od svého zachránce. Pes se v nové rodině choval špatně, stěhování byl pro ni příliš velkým stresem. Noví majitelé byli nuceni vrátit Liku. Fena ale dlouho nebyla smutná. Brzy se objevili noví lidé, kteří chtěli jí adoptovat. Tentokrát šlo všechno dobře. Noví majitelé rychle našli společný jazyk se psem. A Lika se tentokrát chovala klidně.

Lika/Zdroj: topfakty.com

Díky laskavosti a péči si Lika našla svůj domov a nyní je šťastná.

ČTĚTE TAKÉ: MAJITELKA VĚDĚLA, ŽE JE FENA BŘEZÍ, ALE NETUŠILA, JAK RYCHLE BUDOU CHTÍT ŠTĚŇATA NA SVĚT: POROD ZAČAL UPROSTŘED LETIŠTĚ

PSALI JSME: „DĚKUJI, VNUČKO“: OSAMĚLÝ DĚDEČEK NECHAL SERVÍRCE DŮM, BYT A AUTO KVŮLI JEJÍ LASKAVOSTI

Share