Pes 11 hodin plul ke břehu, aby zavolal pomoc potápějícímu se pánovi: Jak vše dopadlo

Německého ovčáka přezdívaného Heidi brzy ráno objevil v australském zálivu Morton Bay, který právě rybařil. Pes plul vedle krabice na rybářské náčiní. Muž vylovil vyčerpané zvíře z vody a nahlásil nález pobřežní hlídce.

Už za hodinu na místo dorazil vrtulník, čtyři záchranné čluny, vodní skútr a také pobřežní stráž a tým záchranářů z dobrovolnické organizace. Bylo jasné, že se někde potopila loď s neznámým počtem lidí.

Ovčák /ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Bylo rozhodnuto dopravit psa na pevninu, ale on pořád kňučel a znovu se vrhl do vody, jako by se snažil záchranářům ukázat cestu. Po několika hodinách byl nalezen majitel ovčáka. Třiašedesátiletý muž se držel na okraji lodi, která už téměř úplně zmizela pod vodou.

Heidi / Zdroj: goodhouse.ru

Jak později řekl, ztratil kontrolu nad lodí a začalo se topit ještě předchozí večer. V určitém okamžiku se situace vymkla kontrole: muž byl vyhozen jedním směrem a pes druhým. Na hladině vody bylo mnoho věcí a brzy majitel už ztratil domácího mazlíčka z dohledu.

Pan statečného psa / Zdroj: goodhouse.ru

Z policejní zprávy vyplývá, že Heidi strávil ve vodě kolem jedenáctý hodin a hledal pomoc pro svého pána. Je zázrak, že pes zůstal naživu a neutopil se. Pes byl velmi unavený, ale nepřestal plavat. Naštěstí ani majitel, ani jeho mazlíček nebyli zraněni a brzy se mohli znovu setkat.

Setkání bylo dojemné. Podle muže všech 15 hodin, které byl ve vodě, nepřestal doufat, že Heidi najde pomoc. A je velmi vděčný, že on to dokázal. Za projevené hrdinství byl ovčák odměněn hodností čestného policejního psa a slušnou zásobou lahodných pochoutek.

Heidi se svým pánem / Zdroj: goodhouse.ru

PSALI JSME: ZÁZRAČNÝ PŘÍBĚH ZÁCHRANY NEMOCNÉHO PSA S POMOCÍ KOČEK

PŘIPOMÍNÁME: MAJITEL MUSEL DÁT PSA DO ÚTULKU: CO SE STALO

Share