PCR v Česku od pondělí nebude platit: Jaké skupiny lidí však budou moci prokázat svoji bezinfekčnost testem před návštěvou kadeřnictví, ubytování a dalších služeb

V souvislosti s rostoucím velkým počtem infikovaných v České Republice vláda mění i opatření, která by byla mnohem účinnější v teto epidemiologické situaci.

Střih/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Včera v pátek přibylo přes 22 000 nekažených. Vláda se rozhodla nečekat zhoršení situaci, ale již teď omezit nekontrolovanému šíření nákazy na území ČR. O tom informuje na svých webových stránkách portál novinky.cz.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Od pondělí tím pádem omezí návštěvnost některých podniků. Tak od začátku příštího týdne, od dvaadvacátého listopadu, kadeřnictví, manikúry, tetování, saun a wellness služeb nebudou moci navštívit lidé, kteří nejsou očkované. Neočkovaní lidé také nebudou moci se ani ubytovat.

Střih/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Opatření se ale zase nedotkne té části obyvatel, které jsou již naočkované a mají platný covidový certifikát. Dále těchto služeb budou moci využit ti, kteří v posledních 180 dnech prodělali infekční koronavirovou nemoc.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Výjimku budou mít děti do 12 let, a také mladě do osmnácti let či rozočkovaní. V jejich případě stačí prokázat svoji bezinfekčnost prostřednictvím PCR testu, který byl proveden nejpozději 72 hodin před návštěvou těchto služeb.

PSALI JSME: JAN PIRK CHCE, ABY SE ZRUŠILO OPATŘENÍ, KTERÉ NAŘIZUJE NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ: JAKOU ALTERNATIVU KARDIOCHIRURG NAVRHUJE

ČTĚTE TAKÉ: “JEDNODUCHÉ TO NEBUDE“: JSOU ZNÁMY VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ NA POST PŘEDSEDY TOP 09

Share