Paterčata během koronaviru se učí doma psát a počítat: žádají o pomoc, řekli, co by potřebovali

Už delší dobu jsou zavřené školy a školky a kvůli tomu jsou děti nuceny učit se doma. Také paterčata se učí doma. Jejich rodiče opět požádali o pomoc všechny, kteří by tomu mohli alespoň nějak pomoci.

Milovická paterčata by letos měla chodit do školy, kde by je učili učitelé a mohli by komunikovat s ostatními dětmi. Ale všechno se stalo jinak, tyto důvody jsou známé všem.

Paterčata / Zdroj: youtube.com

Kvůli omezením proti koronaviru jsou nuceni být doma a učit se také doma, kde jim pomáhají rodiče Antonín a Alexandra.

Nyní je pro ně důležité naučit se psát a počítat a pilně plní své domácí úkoly. Milovické rodinné centrum zveřejnilo fotografii jedného z jejich vykonaných úkolu ze psaní.

Psaní / Zdroj: Rodinné centrum Milovice

Nedávno také komentovala současnou situaci Petra Dobiášová, správkyně sbírky pro tuto osmičlennou rodinu. Podrobněji popsala transparentní účet, nyní je na něm zhruba 307 tisíc korun.

Tento transparentní účet vznikl v roce 2015, jeho zřizovatelem byl spolek Maminky dětem. Sbírku povolil Středočeský kraj, proto je potřeba každý rok podávat vyúčtování.

Paterčata / Zdroj: Rodinné centrum Milovice

Vysvětlila také, že z peněz na tomto účtu lze vykompenzovat pouze ty položky, které Středočeský kraj schválil při vyhlášení sbírky.

Díky sponzorským darům bylo také možné zaplatit i oblečení a obuv, léky, různé aktivity spojené se školou atd. Kromě peněz ale jejich rodina přijímá i další dary.

Paterčata / Zdroj: youtube.com

Například děti by potřebovaly pera tornáda, gumy, tužky, pastelky atd. Kromě toho by potřebovali léky, sprej na rýmu, prášky na teplotu, vitamíny atd.

Více o sbírce si můžete přečíst ZDE.

Psali jsme:„A taky jsem potřetí ženatý“: Jak Jan Ventura slaví 74. narozeniny a vítězství nad třemi infarkty, virem a nádorem

PSALI JSME: DÍTĚ PO ROZVODU NECHALA S MANŽELEM, ABY SE MU ŽIVOT NEZDÁL TAK BEZSTAROSTNÝ

PŘIPOMÍNÁME: PARTY V BYTĚ V CENTRU PRAHY: KDYŽ POLICISTÉ ZAZVONILI, UVNITŘ NAŠLI ZHRUBA 60 LIDÍ

Share