Pandemický zákon se vrací do Sněmovny: Tomio Okamura a jeho hnutí SPD uvedlo, že bude novelu tvrdě obstruovat

Pandemický zákon se vrací ze Senátu do Sněmovny a hnutí SPD plánuje ho znovu tvrdě obstruovat. Poslanci tak znovu mohou jednat i v noci. Uvedl to na sociálních sítích Tomio Okamura. Informuje o tom web idnes.cz.

„Plně se potvrdilo tvrzení SPD, které jako jediné tento zákon vládní pětikoalice ve Sněmovně obstruovalo, že je pandemický zákon zmetek a je ho potřeba zrušit,“ prohlásil předseda hnutí SPD.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Okamura se také pustil do ministra zdravotnictví Vlastimila Válka, který uvedl, že uvažuje o zavedení nouzového stavu od 1. března, jelikož Senát pandemický zákon odmítl schvalovat.

Dle poslance se vláda zřejmě „definitivně zbláznila“. Válek totiž opravdu toto prohlásil a v březnu může požádat kabinet o zavedení stavu nouze.

Toto vyjádření ale nemělo vliv na senátory, kteří novelu zákona neschválili.

Senátor Michal Canov prohlásil, že mu je velmi lito, že lidé během pandemie byli tak diskriminování. Politik dodal, že ani disidentům nebyl zakázán vstup do restaurací.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Nyní se zákonem znovu může zabývat Sněmovna, které to ale může narušit harmonogram jednání.

PSALI JSME: MINISTR VÁLEK NAZNAČIL, KDY V ČESKU MŮŽE SKONČIT NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ: VLÁDA UJIŠŤUJE, ŽE SITUACI MÁ POD KONTROLOU

PŘIPOMÍNÁME: MONIKA MAREŠOVÁ MÁ OBAVY O SVÉHO NEJMLADŠÍHO SYNA: PROZRADILA, JAKÝ MÁ ZDRAVOTNÍ PROBLÉM

Share