Osmiletá holka šla pro pomoc přes jeden a půl kilometru, aby vyléčila psa: pro lásku neexistují příliš dlouhé vzdálenosti a nevhodné počasí

Pro lásku neexistují příliš dlouhé vzdálenosti a nevhodné počasí. To dokázala malá holčička z horské vesnice.

Dívka se psem/Zdroj: goodhouse.ru

V odlehlých vesnicích v Turecku zpravidla není veterinář. Když v jednom z nich onemocněla kráva, telefonicky byl zavolán Ogun Ozturk. Ten chlap si oblékl teplejší bundu a vyrazil na cestu. Když skončil s nemocným zvířetem a chystal se vrátit domů, než se setmělo, uviděl něco, kvůli čemu přetrvával.

Dívka se psem/Zdroj: goodhouse.ru

Na konci prázdné ulice (pokud se to dá nazvat ulicí), se objevila malá černá tečka. Bylo to zjevně dítě a ono se tvrdohlavě pohybovalo směrem k lékaři. Když se silueta přiblížila, Ogun dokázal rozeznat, že jde o malou holčičku v péřové bundě se psem sedícím na zádech. Pes byl bezpečně zabalený a ukrytý v kapuci.

Byla to osmiletá Jemre Su Türköz. Když se po vesnici rozšířily zvěsti, že přichází veterinář, dívka si uvědomila, že je to její jediná šance pomoci svému milovanému štěněti. Pes jménem Pamuk byl nemocný – měl něco se své kůží. Ona a její rodiče vyzkoušeli všechny lidové léky, ale nic nepomohlo.

Dívka se psem a muž/Zdroj: goodhouse.ru

Potom dívka zabalila štěně, dala ho do kapuce, aby se mu nezamrzli tlapky, a odešla z domu. Zdálo se, že to byla malá procházka – něco málo přes jeden a půl kilometru. Ale místo silnice pod nohama byla kaše z bahna a sněhu, dívce bylo jen osm a nesla docela velké štěně. Jemre nemyslela na potíže a nelitovala se – hlavní bylo, aby byla včas, než se veterinář vrátí do města. Ale na takové cestě není těžké se ztratit.

Veterinář/Zdroj: goodhouse.ru

A měli štěstí s Pamukem. Naštěstí pro Jemre, se Pamukovi nic vážného nestalo. Ukázalo se, že externí léčba parazitů mu stačila – lékař slíbil, že pes bude v blízké budoucnosti v pořádku.

Dívka se psem/Zdroj: goodhouse.ru

Ogun se vydal na cestu zpět s dívkou a štěnětem. Doprovázel je k domu a nechal jim své číslo a slíbil, že přijde, pokud se psovi něco stane. Veterinář říká, že prostě nemohl nechat ty dva drobky znovu jít na tak obtížnou cestu.

„Byl jsem šťastný, že osmileté dítě je schopné takových činů, má velké srdce!“

V ten den si dívka a její štěně díky vlastní odvaze našli kamaráda.

Setkali jste se někdy s takovými projevy obětavosti?

PSALI JSME: POUZE LASKAVOST NÁS ČINÍ LIDMI: ŽENA BEZ DOMOVA VYCHOVALA ŠTĚNĚ A HLEDÁ MU TRVALÉ BYDLENÍ

PŘIPOMÍNÁME: LÉKAŘ SE ROZHODL USPAT ŠTĚNĚ BEZ PŘEDNÍCH TLAPEK, MAJITEL MU ALE DAL DRUHOU ŠANCI: JAK ŽIJE NEOBVYKLÝ PES

Share