Olga Richterová vypnula ve Sněmovně mikrofon Andreji Babišovi: vysvětlila, proč to udělala

Expremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš v minulosti označil Poslaneckou sněmovnu za žvanírnu. Nedávno ho ale začali obviňovat z toho, že hodně mluví u řečnického pultu. Při interpelacích mu místopředsedkyně dolní komory Parlamentu Olga Richterová (Piráti) vypnula mikrofon. Vysvětlila, proč to udělala. Informuje o tom web ŽivotvČesku.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtek Andrej Babiš kritizoval vládu Petra Fialy (ODS), podle něj kabinet dostatečně nepomáhá lidem v současné krizové situaci. Inflace v ČR v dubnu dosáhla 14,2 procenta, negativně to ovlivňuje životní úroveň občanů.

Olga Richterová mu řekla, že přetahuje povolený čas. Nezastavil se však a pokračoval v kritice.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Pak mu místopředsedkyně Poslanecké sněmovny vypnula mikrofon. Ale i poté bývalý premiér pokračoval ve svém řečnění ještě nějakou dobu.

„Na videu je vidět, že se snažím slušně upozornit, že čas vypršel,“ vysvětlila svůj čin pro Život v Česku Olga Richterová.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Podle ní se podobné situace ve Sněmovně stávají, když poslanci mluví déle, než jim byl vyměřen čas na jejich projev. Proto považuje ukončení jednání za normální, pokud poslanec neakceptuje upozornění.

PSALI JSME: „ABY PUTIN VE SVÉ MISI NA UKRAJINĚ NAKONEC SELHAL“: BRITSKÝ MINISTR OBRANY ŘEKL, JESTLI BRITÁNIE ZASÁHNE DO KONFLIKTU S RUSKEM

PŘIPOMÍNÁME: ZDRAŽOVÁNÍ JE PRO NĚKTERÉ ČECHY VELKÝ PROBLÉM: PĚTINA RODIN ŽIJE POD HRANICÍ CHUDOBY

Share