Olga Richterová se obává nové vlny koronaviru, která by mohla přijít na podzim: „Pokud bude ANO postupovat stejně bezohledně jako před rokem, situace může opět vygradovat“

Od 1. srpna by měla být zmírněna ještě některá opatření, ale zároveň se počet očkovaných lidí nezvýší tak rychle jako dříve. Pirátka Olga Richterová se proto domnívá, že nyní by kabinet Andreje Babiše měl jednat opatrněji, aby se podobná situace jako loni na podzim nestala. Více o tom řekla pro server eXtra.cz.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády Andrej Babiš pro CNN Prima News uvedl, že vláda plánuje opatření dále rozvolňovat a že na podzim už žádné lockdowny nebudou.

Počet nových případů nákazy v Česku začal v porovnání s minulými týdny opět klesat, zhruba stejně tomu bylo i loni v létě. Pak však přišlo dramatické zhoršení situace na podzim a v zimě.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Pirátka Olga Richterová upozornila, že podobná slova zazněla už loni v létě před krajskými volbami. Podle ní tehdy Andrej Babiš nechtěl naštvat voliče, a tak podcenil nutnost přípravy na druhou vlnu koronaviru.

„To stálo život desítek tisíc spoluobčanů,“ řekla pro eXtra.cz Olga Richterová. Dodala, že i před rokem premiér hovořil o tom, že přísná opatření nebudou, nicméně několik měsíců byla celá země v lockdownu.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Teď už to vypadá jinak, protože probíhá očkování. Většina odborníků tvrdí, že právě očkování je způsob, jak se vyhnout lockdownům. Zatím dokončené očkování má ale jen přes 4,7 milionu obyvatel.

Toto množství rozhodně nestačí na vznik kolektivní imunity. Pokud se tedy na podzim objeví nová vlna, pak se kvůli tomu opět zaplní nemocnice.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Olga Richterová říká, že nyní je třeba se soustředit na to, aby vakcínu dostalo co nejvíce lidí. Upozornila, že zhruba 75 tisíc lidí starších 70 let stále čeká na termín očkování.

Podle ní je nyní problém právě v regionech, proto je třeba posílit mobilní očkovací týmy a spolupráci s praktickými lékaři. Myslí si, že vláda tentokrát důležitost informační kampaně podcenila.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

„Naši zemi čekají parlamentní volby, a pokud bude hnutí ANO postupovat stejně bezohledně jako před rokem, situace může opět vygradovat,“ uvedla Olga Richterová.

PSALI JSME: OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU, NEBO PRAVIDELNÉ TESTY: ŠÉF BÍLÉHO DOMU PŘEDSTAVIL NOVÁ PRAVIDLA PRO FEDERÁLNÍ ZAMĚSTNANCE V SOUVISLOSTI S PANDEMIÍ

PŘIPOMÍNÁME: OČKOVACÍ AUTOBUS V PRAZE: ZÁJEMCI SI BUDOU MOCI VYBRAT VAKCÍNU A NEMUSÍ SE REGISTROVAT

Share