„Odešel šťastný“: Muž před odchodem psa s leukémií mu ukázal svět z vrcholu hory

Labradoodle jménem Monty deset let žil v rodině hoteliéra z Londýna – Carlose Fresca. Věrný přítel vedl aktivní život a doprovázel majitele na mnoha výletech do hor. Společně dobyli pohoří Brecon Beacons Range v jižním Walesu, včetně jeho tří nejvyšších vrcholů.

Monty s majitelem/Zdroj: goodhouse.ru

Před rokem a půl pes onemocněl. Diagnóza lékařů zněla jako rozsudek smrti – rakovina krve. Ale pes reagoval na chemoterapii velmi dobře a nemoc ustoupila. Bohužel, ne na dlouho – o rok později došlo k recidivě a Carlos si uvědomil, že je čas se s mazlíčkem rozloučit. Poté se muž rozhodl vzít psa na poslední společnou cestu – na místa, kde byl šťastný. Spolu se svými přáteli se rozhodl zvednout již nechodícího Montyho v zahradním vozíku na nejvyšší vrchol hřebene – Pen-i-Wan.

Monty s majitelem/Zdroj: goodhouse.ru

Cestující často cestou potkávali neznámé, kteří, když viděli muže se psem v košíku, se zastavovali, aby je pozdravit a nabídnout svoji pomoc. Když se cestující dozvěděli o smutném příběhu Montyho, vyjádřili Carlosovi svoji podporu a také obdivovali jeho ušlechtilý čin.

Monty s majitelem/Zdroj: goodhouse.ru

Přestože byl Labradoodle slabý a necítil se dobře, měl rád pozornost kolemjdoucích a cestující pozdravoval slabým vrtěním ocasu. Lidé, ohromeni tím, co viděli, pořídili spoustu fotografií majitele a jeho psa a požádali o povolení sdílet obrázky na sociálních sítích. Příběh Carlose a Montyho nenechal nikoho lhostejným.

Monty s majitelem/Zdroj: goodhouse.ru

Montyho poslední dobrodružství skončilo na vrcholu Pen-i-Wan Peak, který ho přivítal mlhou a studeným větrem. Navzdory chladnému počasí byl Labradoodle šťastný – vždy měl rád dlouhé procházky a čerstvý vzduch v horách, ale co je nejdůležitější – čas strávený sám s majitelem.

Monty s majitelem/Zdroj: goodhouse.ru

Koncem června Monty zemřel. Pes tiše odešel ve spánku a ležel v posteli u Carlosových nohou. Na své stránce na sociálních sítích muž sdílel fotografie mazlíčka a nádherné vzpomínky na deset let strávených společně.

Monty s majitelem/Zdroj: goodhouse.ru

„Každý, kdo potkal Montyho, se okamžitě začal usmívat. V tu chvíli všichni začali mít pocit, že život není tak špatný,“ vzpomíná Carlos. Muž na rozloučenou nazval svého mazlíčka „zvláštním chlapečkem“ a vyzval všechny majitele mazlíčků, aby ocenili čas strávený s nimi.

PSALI JSME: V OPUŠTĚNÉM DOMĚ MEZI ŠPÍNOU NA STARÉM KOBERCI PES KŇUČEL HLADEM

ČTĚTE TAKÉ: KOŤATA SE ZVĚTŠILA TŘIKRÁT: KOŤATA MANULA, KTERÁ ZTRATILA MATKU, BYLA ZACHRÁNĚNA NA VESNICI

Share