Očkování malých dětí: Společnost Pfizer vyzvala Spojené státy, aby schválily její vakcínu pro děti do 5 let

Americká farmaceutická společnost Pfizer v úterý 1. února požádala americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) o schválení ultranízkých dávek její vakcíny proti koronaviru pro děti do 5 let.

Informovala o tom agentura Associated Press.

Očkování/ ilustrační foto/ Zdroj: theweek.in

Odhaduje se, že 19 milionů dětí mladších 5 let žijících ve Spojených státech je jedinou věkovou skupinou, která nemá nárok na očkování proti koronaviru.

Očekává se, že experti FDA v polovině února svolají tým nezávislých výzkumníků a lékařů, aby analyzovali data společnosti Pfizer, protože si myslí, že omikron „způsobuje více škody dětem“.

Koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: bujinfo.am

„Ve světle těchto nových údajů a rostoucího počtu případů onemocnění a hospitalizací v této věkové skupině považuje FDA za vhodné požádat Pfizer o dostupná data,“ uvedla mluvčí amerického regulátora Stephanie Kakkomo.

Podle generálního ředitele společnosti Pfizer Alberta Burly se výzkumníci společnosti domnívají, že tato věková skupina bude potřebovat další tři očkování nízkou dávkou.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: usnews.com

Společnost Pfizer doporučuje očkovat děti od 6. měsíce věku jednou desetinou dávky podávané dospělým pacientům.

PSALI JSME: ŠÉF FIRMY PFIZER BOURLA PROZRADIL, JAK LZE ZASTAVIT COVID: “MŮŽE TO BÝT ŘEŠENÍ, POKUD SE NEOBJEVÍ NĚCO ZCELA JINÉHO“

PŘIPOMÍNÁME: VĚDCI NA ZÁKLADĚ STUDIE ZJISTILI: DVĚ DÁVKY VAKCÍNY OD PFIZERU A MODERNY MAJÍ NA OMIKRON SLABŠÍ ÚČINEK NEŽ NA DELTU

Share