Objevila se spolužačka: Rozhodla se, že nechá její dceru žít s námi

S touto spolužáčkou jsme se nekamarádili ani ve škole. Měla nepříjemný zvyk: vypadalo to, že spolu vřele komunikujeme, ale ona se nás neustále snažila kousnout. Tak jsem se od Julie drželi dál a nedal jí šanci nás kousnout. Po škole jsme si ani nezavolali. Přišel jsem k matce, potkal ji na ulici nebo se sešel s kamarády, vřele si popovídali a zase se rozloučili.

Žena / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

O to víc mě zarazilo, když mi zavolala na nové soukromé číslo. Jak k němu přišla?

Díkybohu se nevykrucovala, šla rovnou k věci. Řekla mi, že moje dcera odešla na univerzitu a já bydlím nedaleko. A protože mám byt, bylo by logické, kdyby u mě její dcera zůstala alespoň první rok.

Spolužačka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nejsme si cizí, Kristýno, vyrůstali jsme ve stejné vesnici, chodili jsme do stejné třídy! Pro dítě je lepší, když se o něj postaráš ty, protože jsme přátelé.

Tuhle informaci jsem nevěděla zpracovat, ne že bych jí nechtěla přerušit, jen jsem nemohla najít slova. Julii to přestalo bavit a zeptala se: „Tak co?“

Žena / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Ne.“

„Ne co?“

„Ne, nechci, aby se do bytu, kde žijeme s mým manželem a synem, nastěhovala nějaká cizí holka. Jsme v pohodě sami. Mohla bych jí nabídnout, že ji nechám přespat, aby ráno mohla jít na ubytovnu nebo do hostelu. Ale já nevedu ubytovnu a nehodlám se starat se o tvoje dítě.“

„Nedržíš se svých lidí, zapomínáš na ty dobré časy! Vyhazuješ své přátele!“

Zavěsila mi, a já jsem nechápala o čem ten hovor vlastně měl být.

Nějakou dobu jsem měla tedy pokoj, ale blíže k říjnu se ozvala zase

Žena / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Poslyš, Kristýno, pořád tomu nerozumím. Vysvětli: ve městě je muž – její otec, ale tvoje Dáša je tam sama. Ráno šla do školy hladová, prý si neměla čas vařit. A proč by si měla malá holka vařit sama? Potřebuje se před vyučováním vyspat! A večer si musí udělat domácí úkoly, jít na procházku s kamarády a do knihovny.“

Ale ona si pouze stěžovala, že dítěti ukradli peněženku se všemi penězi, a já prý doma pořád vařím. Mohla jsem jste vařit i pro její dítě, moc by toho nesnědlo.

Ženy / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Kdy budeš doma, aby za tebou Dáša mohla přijít?“

„Já na tvoje děcko čekat nebudu. Ty chceš jít ven, ale nechce se ti vařit? Pak s ní žijte sami. Pokud vynechá všechny peníze, je to její problém. Mému synovi nevadí, že ráno připraví rodině snídani. A dostane se i do knihovny.“

Přemýšlím, proč se s tou holkou vůbec bavím. Ani jsem ji neviděla. A nechci mít v domě žádného z těch hlupáků, kteří nemají dost peněz.

PSALI JSME: “KOMENTÁŘE MAŽU A DOTYČNOU OSOBU BLOKUJÍ”: PROČ ŠIMONA KRAINOVÁ SE ZNOVU STALA TERČEM KRITIKY

PŘIPOMÍNÁME: „ŽENY PO PADESÁTCE, JAK ŽIJETE, POKUD JSTE NEZADANÉ A NEMÁTE MANŽELA?“ ROZHODLA JSEM SE ODPOVĚDĚT

Share