„Občas se řeknou věci, které by se veřejnost neměla ani dozvědět“: Andrej Babiš promluvil o posledním zasedání Evropské rady

Bývalý předseda vlády Andrej Babiš se v pátek vrátil do Prahy z Bruselu. Byla to jeho poslední účast v debatě v Evropské radě. Podle něj se tam občas řekly takové věci, které by se veřejnost ani neměla dozvědět. Píše o tom server iDNES.cz.

Andrej Babiš řekl, že bylo dobře, že na tomto zasedání Evropské rady byl on, protože nový premiér ještě nemá zkušenosti v podobných případech. Na druhou stranu by ale podle něj bylo nejvhodnější, kdyby tam letěl už jeho nástupce.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Uvedl, že má dobré vztahy s ostatními lídry členských zemí EU. Například má přátelský vztah s hlavou francouzského státu Emmanuelem Macronem. Dobře komunikuje také s předsedou Lucemburské vlády, i když mají různé názory na jádro.

Protože Andrej Babiš zná několik jazyků, komunikoval s ostatními premiéry nebo s prezidentem Macronem ve francouzštině a v oficiálních projevech mluvil anglicky.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle něj se jednání v Evropské radě liší od jednání ve Sněmovně v Česku. Probírají se tam témata, která jsou důležitá pro celou Evropskou unii.

Bývalý český premiér ale přiznává, že debata s novými kancléři Rakouska a Německa nebyla nijak zvlášť příjemná. Vysvětlil, že novým kancléřům se nelíbí, že Česko chce jádro.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle jeho slov bychom sami měli mít možnost vybrat si vlastní energetický mix.

Na otázku, zda má na podobná jednání nějaké osobní vzpomínky, odpověděl, že má, zejména o věcech, které se mluví za dveřmi a ve většině případů to není zveřejněno v médiích.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Občas se řeknou věci, které by se veřejnost neměla ani dozvědět,“ řekl pro iDNES.cz Andrej Babiš. Podrobnosti nechtěl prozradit, pouze řekl, že někdy může být debata velmi vypjatá.

Pátek byl pro něj posledním dnem, kdy vykonával funkci předsedy vlády. O plánech do budoucna moc nemluvil.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Dostal také otázku týkající se jeho případné kandidatury v prezidentských volbách. Odpověděl, že s tím nesouhlasí jeho rodina, a pokud by to plánoval, museli by s tím souhlasit jeho blízcí, to se však nestalo.

Jeho rodině se podle něj nelíbilo, že šel do politiky. Dodal, že to považujou za chybu. Na otázku, zda považuje svou volbu jít do politiky za chybu, odpověděl, že to budou muset posoudit lidé po nějaké době.

PSALI JSME: DO ČESKA BYLY DODÁNY TABLETY NA KORONAVIRUS: PRO KTERÉ PACIENTY JE TENTO LÉK URČEN

PŘIPOMÍNÁME: VÁCLAV HAVEL ODEŠEL DO HVĚZDNÉHO NEBE PŘED 10 LETY: KDO BYL NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ŽENOU BÝVALÉHO PREZIDENTA ČESKÉ REPUBLIKY

Share