Nový šéf resortu zdravotnictví Petr Arenberger: Co dělal, než se stal ministrem

Novým ministrem zdravotnictví se stal Petr Arenberger. Za 1 rok a 1 měsíc epidemie koronaviru v ČR je to již čtvrtý šéf resortu zdravotnictví. Předtím byl Petr Arenberger ředitelem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. Tam pracoval jako lékař více než 30 let. Informoval o tom web novinky.cz.

Svou kariéru lékaře začal v osmdesátých letech, tehdy pracoval v Kožní klinice FN v Praze 2. Pak pracoval na alergickém oddělení v Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

V roce 2001 se stal přednostou dermatovenerologické kliniky v této nemocnici. V roce 2002 také začal vykonávat funkci náměstka ředitele pro vědu a výzkum.

V roce 2019 se stal ředitelem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze, jmenoval ho tehdy šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Kromě toho strávil jeden rok ve Stanfordu. Bylo to v letech 1992 a 1993. V roce 2001 byl jmenován profesorem na Karlově univerzitě.

Je velmi uznávaným specialistou na dermatovenerologii v Česku i v celé EU. Byl také zakladatelem Centra zdravé vlasy. V roce 2018 začal zasedat v Radě Českého rozhlasu.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Za svou kariéru vydal více než tři stovky odborných prací. V roce 2017 byl jmenován Lékařem roku a také získal medaili od českého Senátu.

PSALI JSME: JIŘINA BOHDALOVÁ NEVNÍMÁ ROZVOLNĚNÍ OPATŘENÍ OPTIMISTICKY: „VELIKONOCE NÁS BUDOU MOŽNÁ STÁT HODNĚ,“ ŘÍKÁ HEREČKA

PŘIPOMÍNÁME: POČET NAKAŽENÝCH VE SVĚTĚ PŘESÁHL HRANICI 133 MILIONŮ: WHO OPĚT ZAZNAMENALA PRUDKÝ NÁRŮST PACIENTŮ S KORONAVIREM

Share