Nová opatření se budou týkat i vánočních akcí: Pavla Svrčinová prozradila, kdo bude moci přijít na vánoční trhy

Vláda měla ve čtvrtek projednat nová opatření proti koronaviru, z nichž některá by se mohla týkat i vánočního období. Například hlavní hygienička Pavla Svrčinová uvedla, že na vánoční trhy budou moci přijít jen očkovaní občané, ti, kteří budou mít potvrzení o prodělání nemoci a ti, kteří mají výjimku. Informuje o tom CNN Prima News.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová ve středu hovořila o opatřeních, která budou v rámci takzvaného bavorského modelu platit.

Stejná opatření se podle ní budou týkat i vánočních trhů. Tam budou moci přijít očkovaní lidé a ti, kteří v posledních šesti měsících nemoc prodělali.

Vánoce / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Pokud jsou lidé rozočkováni nebo mají kontraindikaci, mohou jít s PCR testem,“ uvedla Pavla Svrčinová pro iDNES.cz. Výjimka bude také pro děti mladší 18 let.

Možná budou zavedena i opatření, která se budou týkat hromadných akcí. Upřesnila ale, že omezení se budou týkat akcí, jako jsou trhy, jarmarky nebo poutě. Tam bude omezení na tisíc lidí.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

Pokud to budou vánoční koncerty venku, nebudou tam nějaká omezení.

Na dodržování opatření budou muset dohlížet organizátoři akcí i státní orgány, například zástupci policie nebo hygienici. Upozornila proto, že za porušení pravidel mohou lidé dostat pokuty.

Vánoce / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dále také uvedla, že nová omezení se zatím nebudou týkat obchodů. Podle ní je nechtěli tak omezovat, navíc tam musí lidé nosit respirátory, což je významný prostředek ochrany.

PSALI JSME: „OBÁVÁM SE, ŽE SE ŘÍTÍME DO VĚTŠÍHO PRŮŠVIHU NEŽ NA JAŘE“: VÁCLAV HOŘEJŠÍ ŘEKL, JAKÉ JEDINÉ ŘEŠENÍ BY V SOUČASNÉ SITUACI MOHLO POMOCI

PŘIPOMÍNÁME: VOJTĚCH ŘEKL, JESTLI K NOVÝM PŘÍSNÝM OPATŘENÍM JE POTŘEBA ZAVÁDĚT NOUZOVÝ STAV: VLÁDA CHCE ZABRÁNIT ŠÍŘENÍ KORONAVIRU HLAVNĚ NA PRACOVIŠTÍCH A HROMADNÝCH AKCÍCH

Share