Nouzový stav prodloužen nebude, ale vláda zavádí nová opatření: co mohou lidé očekávat na Silvestra

Kabinet ve středu znovu uvedl, že nehodlá prodlužovat nouzový stav, tedy skončí 25. prosince. To znamená, že některá opatření přestanou platit, ale budou zavedena některá nová omezení. Píše o tom CNN Prim News.

V neděli 26. prosince už nebudou platit opatření, která platila v době nouzového stavu. Přestanou například platit omezení otevírací doby pro restaurace, hospody a bary.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Vláda nemění svoji strategii. Důvěřujeme občanům, budeme na ně opakovaně apelovat, aby se chovali zodpovědně,“ uvedl předseda vlády Petr Fiala.

Premiér požádal občany, aby se nechali očkovat a kdo má možnost, aby se přeočkovali. Také poprosil, aby se o Vánocích a na Nový Rok všichni chovali zodpovědně.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Dodal, že by bylo dobré, kdyby se lidé ještě otestovali.

Vláda se ale rozhodla zavést i nová opatření, která se budou týkat hromadných akcí. Šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek řekl, že na akcích, kde lidé nesedí, bude platit omezení do 100 osob. Od 29. prosince se toto číslo sníží na 50 lidí.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Pokud lidé sedí u stolu, limit bude 6 osob. Ale 29. prosince bude toto opatření zpřísněno, to znamená, že u stolu nebudou moci sedět více než 4 lidé. Bude to platit do neděle 2. ledna. Ale to se nebude týkat rodin.

Také do 3. ledna mohou do restaurací, hospod a barů přijít jen lidé s vakcinací, nebo ti, kteří nemoc prodělali. Kvůli mutaci omikron vláda zatím nevrátila do hry PCR testy.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Petr Fiala dodal, že jejich pravidla jsou srozumitelná.

PSALI JSME: MUŽ BĚHEM NOUZOVÉHO STAVU UKRADL NĚKOLIK HOUSEK A BYL ODSOUZEN NA 2 ROKY VĚZENÍ: SOUD ROZHODL O SNÍŽENÍ TRESTU

PŘIPOMÍNÁME: V PŘÍŠTÍM ROCE: OSN CHCE VYPLATIT TÁLIBÁNU ŠEST MILIONŮ DOLARŮ ZA BEZPEČNOU PRÁCI V AFGHÁNISTÁNU

Share