O Vánocích a na Nový rok se změní termíny výplaty důchodů: koho se dotknou

Důchodci, kteří měli dostat své důchody o vánočních svátcích nebo začátkem příštího roku, je dostanou v dalších dnech. Někteří lidé dostanou penze dříve, jiní naopak později. Píše o tom portál Českédůchody.cz.

Termíny výplaty důchodů na konci letošního roku a na začátku příštího se změní. To se děje každý rok a důvodem jsou svátky.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Tento měsíc budou důchody vypláceny dříve kvůli Vánocům. Lidé, kteří by své peníze měli dostat v pátek 24. prosince, je dostanou ve čtvrtek 23. prosince.

Ti, kteří očekávají výplatu důchodu 2. ledna, obdrží ho 4. nebo 5. ledna. Změny se mohou dotknout i těch seniorů, kteří své peníze obvykle dostanou 4. ledna, mohou je dostat ve stejný den, nebo druhý den, tedy 5. ledna.

Důchodkyně / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Další změny termínů pro vyplácení důchodů v prosinci a lednu se neočekávají.

„Jedná se o mimořádné opatření související s tím, že finanční prostředky určené na výplaty důchodů v roce 2022 může Česká správa sociálního zabezpečení čerpat až dnem 4. 1. 2022,“ uvádí Česká správa sociálního zabezpečení.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Týká se to těch seniorů, kteří pobírají důchod na pobočce České pošty nebo ho dostávají na bankovní účet. Také změny termínů výplaty penzí se očekávají ještě během některých dalších svátků.

Kromě toho je třeba říci, že v lednu již budou vypláceny valorizované důchody.

PSALI JSME: NOUZOVÝ STAV PRODLOUŽEN NEBUDE, ALE VLÁDA ZAVÁDÍ NOVÁ OPATŘENÍ: CO MOHOU LIDÉ OČEKÁVAT NA SILVESTRA

PŘIPOMÍNÁME: „BLÍŽÍ SE DALŠÍ BOUŘE“: WHO VARUJE PŘED PRUDKÝM NÁRŮSTEM NAKAŽENÝCH KORONAVIREM KVŮLI OMIKRONU

Share