Nouzový stav končí 28. března: Kdo trvá na prodloužení stavu nouze v ČR

Česká vláda si myslí, že stát není připraven k zrušení nouzového stavu, který byl zaveden pro to, aby zastavit šíření nemoci covid-19.

Sněmovna ČR/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Sněmovna zjevně během pondělního jednání se dotkne témata o následném prodloužení stavu nouze v České Republice. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Sněmovna ČR/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

O prodloužení stavu nouze v republice požádá vláda u poslanců. Členové dolní komory budou mít nejen projednávání pondělní, ale i další tři mimořádné, aby stihnout probrat vše.

Sněmovna ČR/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Nicméně prodloužení stavu nouze navrhuje i ministr zdravotnictví Jan Blatný. Dle něj je zapotřebí stále platící tvrdá opatření, která šíření covidu zpomalují.

Sněmovna ČR/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Tak kupříkladu během platného stavu nouze je možné nechat opatření, které zakazuje volný pohyb občan v zemi, teda mezi okresy. Dosavadní stav nouze platí do osmadvacátého března.

ČTĚTE TAKÉ: ANDREJ BABIŠ ŘEKL, ŽE VLÁDA NEJSPÍŠ POŽÁDÁ SNĚMOVNU O PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU O DALŠÍCH 30 DNŮ: NEVYLOUČIL, ŽE BY PRVNÍ VLNA ROZVOLNĚNÍ MOHLA PŘIJÍT DŘÍV

PSALI JSME: „PŘIPADALO MI, ŽE LIDÉ NEBOJUJÍ S VIREM, ALE BOJUJÍ SE MNOU“: EXMINISTR ZDRAVOTNICTVÍ ROMAN PRYMULA UVEDL, KDY SE FANOUŠCI BUDOU MOCI VRÁTIT NA STADIONY A KOMENTOVAL UKONČENÍ SPOLUPRÁCE S BABIŠEM

Share