Nikol Leitgeb sdílela fanouškům první snímek syna po zastavení dechu: Mluvčí záchranářů promluvila, co v podobných situacích musí dělat maminky

Známá herečka Nikol Leitgeb před několika dny zažila velmi děsivé chvíle, když její mladší syn Tobias přestal dýchat. Dítě zachránil monitor a také včasná pomoc manžela herečky Petra.

Nikol Štíbrová se svými syny a manželem/Zdroj: instagram.com

Herečka se také na svém Instagramu pochlubila fotkou svého syna po takové děsivé situaci. Mluvčí záchranářské služby Jana Poštová portálu ŽivotvČesku sdílela, co v podobných situacích musí dělat maminky.

Podle jejich slov, příčinou zastavení dechu nikdo neví, ale s takovým problémem se stýká obrovský počet miminek. “Jmenuje se to syndrom náhlého úmrtí novorozence,” promluvila Poštová.

Mluvčí záchranářské služby také řekla, že jediné, co může v takové situaci zachránit děti, tak je to monitor dechu, který i měla u sebe Nikol Leitgeb.

Pokud monitor zareagoval, podle Jany rodič musí ověřit, že dítě nedýchá, a pokud je to tak, hned zavolat záchranku. Rodič také musí začít resusciovat miminko, a zahájit mu pět umělých dechu do pusy a do nosu najednou a stlačovat hrudník.

Nikol Štíbrová se svým synem/Zdroj: instagram.com

PSALI JSME: JIŘÍ KRAMPOL MĚL DOSTAT CENU, ALE SKONČIL V NEMOCNICI: HEREC PROZRADIL, CO SE MU STALO

PŘIPOMÍNÁME: NELA BOUDOVÁ SE POCHLUBILA SVÝM PARTNEREM NA VEŘEJNOSTI: JAK PROBÍHÁ VÝVOJ VZTAHU ZNÁMÉ HEREČKY S MODERÁTOREM JANEM TUNOU

Share