Nikdy se neomlouvejte za těchto 6 věcí

Za tyto věci byste se nikdy neměli omlouvat!

Někdy se může zdát, že svět je přeplněný lidmi, kteří rádi kritizují, a někteří tím dokonce tráví většinu svého volného času. Nemusíte jim však předávat kontrolu nad svým životem. Nemusíte nikomu vysvětlovat a omlouvat se za svůj životní styl, rozhodnutí, která jste učinili, ani to, s kým jste se rozhodli strávit zbytek života.

Ano, nikdy se neomlouvejte za to, že jste se rozhodli…

1. Udělat ze sebe ve svém životě prioritu

Nějak se stalo, že udělat si radost ve vlastním srdci se zvrhlo v sobeckou, egoistickou a oprávněnou myšlenku. Ve skutečnosti nikdo jiný nikdy nemůže nabídnout takové štěstí, jaké můžete dát sami sobě, takže má smysl učinit prioritou pouze vlastní naplnění.

Nikdy se neomlouvejte / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

2. Jít za svými sny

Chtít v životě víc neznamená, že jste nevděční nebo rozmazlení. Ve skutečnosti vás to činí ambiciózními. Znamená to, že máte cíle a sny a chcete si je splnit, dokud ještě můžete. Znamená to, že se nespokojíte s méně, než víte, že jste schopni. Ostatní vás mohou považovat jen za nerealistického snílka, který nikdy nenajde skutečné štěstí, ale na tom, co si myslí ostatní, nakonec nezáleží.

Nikdy se neomlouvejte / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

3. Udělat si na sebe čas

V tomto rychlém světě většina z nás tráví tolik času péčí o druhé a staráním se o jejich potřeby, že zapomíná na ty své. Pokud však nenaplníme svůj vlastní pohár, jak můžeme vůbec očekávat, že nám nějaký zbude pro druhé?

Nikdy se neomlouvejte / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

4. S kým se rozhodnete chodit

Opět platí, že nikdo jiný nemůže rozhodovat za vás, s kým budete chodit. Nikdo jiný než vy nemůže určit, jestli se vám líbí holky, kluci nebo obojí, takže nedovolte, aby se někdo jiný styděl za to, s kým navazujete romantické vztahy. Pokud danou osobu skutečně milujete a záleží vám na ní, pak se klidně scházejte s kýmkoli chcete.

Nikdy se neomlouvejte / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

5. Vyjadřování emocí

Ve většině společnosti vystupujeme jako roboti, od kterých se očekává, že budou poslušní a nebudou vyjadřovat, co cítí. Nedovolte, aby vám někdo někdy řekl, že se nemůžete vyjádřit. Samozřejmě, že byste se asi neměli zlobit na svého šéfa těsně před tím, než vás například povýší, ale celkově žijeme ve velmi utlumené společnosti, kde se lidé necítí dobře, když se mohou vyjádřit. Každá emoce má svůj čas a místo, ale nikdy se nestyďte za to, jak se v danou chvíli cítíte.

Nikdy se neomlouvejte / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

6. Jak vyděláváte peníze

Pokud se cítíte emocionálně a duševně spokojeni se svou prací, pak nikdy neříkejte, že vás to mrzí. Nezáleží na tom, jestli vyděláváte miliardy nebo stovky ročně, na dolarové částce nezáleží, pokud se necítíte se svým povoláním spokojeni. Cokoli, co vám dává pocit naplnění a zároveň vám pomáhá udržet jídlo na stole, je dostatečné, tak nedovolte, aby vám někdo dal pocit, že tomu tak není.

 

PSALI JSME: ZBOŽŇUJI SVOJI GENERACI: JSME ZVYKLÍ NA NIKOHO SE NESPOLÉHAT A OD NIKOHO NIC NEOČEKÁVAT

PŘIPOMÍNÁME: JEDNOHO RÁNA MĚ A MOU MALOU DCERU ČEKALA OBROVSKÁ ZRADA. NAUČILI JSME SE ŽÍT ZNOVU

Share