Nikdy není pozdě: důchodkyně v 90 letech pracuje jako fitness instruktorka

Japonka jménem Takisima Mika je ve svých 90 letech aktivnější, než mnoho mladých lidí. Nejen, že pravidelně trénuje, ale před třemi lety se stala nejstarším profesionálním fitness instruktorem v Japonsku. Tak tomu však nebylo vždy.

Takisima Mika / Zdroj: life.24tv.ua

Před 25 lety byla Takisima Mika obyčejnou ženou v domácnosti. Nezajímala se o sport, dokonce ani necvičila a měla nadváhu, nosila velikost oblečení dvakrát větší než nyní. V 65 letech se však její život zásadně změnil.

Tehdy její manžel upozornil, že žena je ve špatné fyzické kondici. Tento komentář okamžitě otevřel oči ženě.

Takisima Mika / Zdroj: life.24tv.ua

„Dlouhou jsem si nemohla přiznát, že mám kila navíc. Po manželově komentáři jsem se však rozhodla zapsat do posilovny,“ vzpomíná si žena.

Zapsala se do posilovny a výsledek na sebe nenechal čekat: za dalších 5 let žena zhubla 15 kilogramů. I když byl cíl dosažen, Takisima se nezastavila.
V té době už se tak zamilovala do cvičení, že to prostě nemohla přestat a pokračovala v pravidelném tréninku a v budoucnu:

Takisima Mika / Zdroj: life.24tv.ua

„Cvičila jsem jen proto, že jsem chtěla zhubnout. Ale pak jsem se rozhodla, že chci mít krásné hýždě, široká ramena a úzký pas, a pak jsem už chtěla učit lidi aerobiku. Ani jsem nesnila, že by se můj život vyvinul takhle.“ přiznává se Takisima.

Takovou fanatickou touhu cvičit si všiml trenér jedné z tělocvičen Nakasawa Tomoharu. Do jejich sálu přišla v 79 letech a za osm let se stala opravdovou expertkou ve svém oboru. Proto jí muž nabídl, aby se stala jejich instruktorem, a tak ve věku 87 let se Takisima Mika stala nejstarším fitness instruktorem v Japonsku.

PSALI JSME: DÍTĚ POPRVÉ UVIDĚLO RODIČE: KDYŽ MU NASADILI BRÝLE, ČEKALI NA JAKÉKOLIV EMOCE, ALE NE TAKOVÉ

PŘIPOMÍNÁME: „MILUJÍCÍ MATKA A ROZTOMILÉ HOLČIČKY“: MERYEM UZERLI POPRVÉ UKÁZALA SPOLEČNÝ SNÍMEK SVÝCH ROZKOŠNÝCH DCER

Share