Dítě poprvé uvidělo rodiče: Když mu nasadili brýle, čekali na jakékoliv emoce, ale ne takové

Rodiče Jacksona Endersona z Birminghamu bojují o jeho život od chvíle, kdy přišel na svět. Dítě se narodilo se syndromem DiGeorg – chromozomální anomálií, při níž v DNA chybí částečka 22.chromozomu.

Neocenitelný okamžik / Zdroj: medialeaks.ru

U nositelů onemocnění se zvyšuje citlivost na virové, houbové a bakteriální infekce, může se porušit vývoj nosu, úst a uší nebo se objeví jiné komplikace.

To se stalo i Jacksonovi. Kvůli vrozené abnormalitě chlapec podstoupil první operaci otevřeného srdce, když mu bylo pouhých 11 dní. Téměř rok pobýval v nemocnici pod dohledem lékařů.

Neocenitelný okamžik / Zdroj: medialeaks.ru

DiGeorgův syndrom vede k problémům s učením, zpožděním ve vývoji a mimo jiné ke špatnému vidění. O tom posledním se rodiče nedozvěděli hned.

„Až donedávna jsme netušili, jak špatný byl Jacksonův zrak. Přizpůsobil se tomu tak dobře, že jsme si toho ani nevšimli,“ vysvětlila jeho maminka.

Když bylo dítě převezeno na další vyšetření, problém se potvrdil. Jacksonovi předepsali brýle a okamžik, kdy si je poprvé vyzkoušel, vyvolává slzy. Těžko říct, kdo je víc nadšený Jackson nebo jeho máma s tátou.

Neocenitelný okamžik / Zdroj: medialeaks.ru

„Když jsme mu nasadili brýle, byl to jeden z nejúžasnějších okamžiků jeho života. Vidět, jak se mu rozzářila tvář, když se pro něj otevřel celý svět, je tím nejlepším důkazem, že brýle potřebuje,“ řekl otec dítěte.

Rodiče byli z toho tak nadšení, protože si uvědomili, že teď je Jackson opravdu vidí. Ale mají ještě hodně překonat, protože dítě bude potřebovat podporu po celý život kvůli problémům s klouby, které také vyvolala jeho zvláštnost.

PSALI JSME: DÍVKA SI SAMA POSTAVILA DŮM SNŮ: JAK VYPADÁ JEJÍ VYSNĚNÉ OBYDLI

PŘIPOMÍNÁME: KOUSAL DO TVÁŘÍ A TAHAL ZA PYŽAMO: TENTO HRDINA ZACHRÁNIL CELOU RODINU PŘI POŽÁRU

Share