„Neumím si představit další nouzový stav,“ říká Vít Rakušan: předseda hnutí STAN řekl, kdo by tuto situaci mohl nyní řešit místo vlády a co by bylo potřeba udělat

Vláda požádala Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu alespoň do 11. dubna. Pro prodloužení hlasovalo ANO a ČSSD a pomohly jim hlasy KSČM. Zástupci vlády doufají, že tento nouzový stav už bude poslední. Podobně doufá i předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Svůj názor na věc vyjádřil pro ŽivotvČesku.cz.

Nouzový stav bude fungovat do 11. dubna. To znamená, že během Velikonoc zůstanou přísná opatření. O Velikonocích ale bude výjimka, a to, že lidé budou moci jít na mši až do půlnoci.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Ve zbývajících dnech zůstává zákaz vycházení po 21:00. Zároveň je ale třeba si uvědomit, že v kostelech budou i určitá omezení.

Předseda vlády Andrej Babiš a šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný doufají, že to už bude poslední nouzový stav. Vít Rakušan je přesvědčen, že je třeba místo stavu nouze uplatňovat účinná opatření.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

„Neumím si představit další nouzový stav. Už se to musí opravdu řešit jinak,“ řekl Vít Rakušan pro Život v Česku.

Podle něj by bylo nutné epidemii řídit lokálně. Řekl, že by bylo potřeba dát možnost, aby mnoho procesů v boji proti epidemii řídili starostové, hejtmani a ředitelé. Prý by to mohli udělat lépe než kabinet.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Nyní by se podle jeho názoru mělo zaměřit na kvalitní testování a urychlit proces očkování v celé zemi. Kromě toho by bylo nutné zvýšit kompenzace na dostatečnou úroveň pro všechny postižené obory.

Předseda starostů a nezávislých navrhuje také finančně motivovat lidi, aby zůstávali v karanténě. Kromě toho je třeba začít organizovat proces návratu dětí do škol.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Vít Rakušan se domnívá, že některé potrestání ze strany státu jsou nelogické, například pokuta pro člověka bez roušky na prázdné ulici. Podle něj je třeba trestat za důležité přestupky, například za porušení karantény.

PSALI JSME: BLATNÝ CHCE KONTROLOVAT DODRŽOVÁNÍ OPATŘENÍ: MINISTR ŘEKL, KDY BY SE DĚTI MOHLY ZAČÍT VRACET DO ŠKOL

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ CHCE ZAVÉST NOVOU ÚŘEDNÍ MATURITU: ŽÁCI ALE DOSUD NEVÍ, JAK BUDE PROBÍHAT ZÁVĚREČNÁ ZKOUŠKA

Share