„Neodcházejte do důchodu,“ rada japonského lékaře, který žil 105 let

Shigeaki Hinohara, japonský lékař a odborník na dlouhověkost, který zemřel v roce 2017 ve věku 105 let, věřil, že je nutné odcházet do důchodu co nejpozději.

V rozhovoru pro Japan Times se podělil o své zkušenosti. V době tohoto rozhovoru bylo mu 97 let.

1. Energie pochází z dobré nálady a pocitu pohody, nikoli z jídla nebo spánku. Neměli byste se trápit příliš přísnými pravidly, jako je oběd podle plánu nebo jít spát, když je naplánováno, a ne kdy chcete.

2. Lidé, kteří žijí dlouho, bez ohledu na pohlaví nebo rasu, mají jedno společné: nikdo z nich netrpí nadváhou.

3. Plánujte. Mám naplánováno asi na pět let dopředu, včetně mé práce v nemocnici a přednášek.

Shigeaki Hinohara / Zdroj: cluber.com.ua

4. Vůbec není nutné odcházet do penze, ale pokud potřebujete odejít do důchodu, zkuste to udělat mnohem později než 65 let.

5. Sdílejte znalosti. Mám 150 přednášek ročně: jak pro školáky, tak pro podnikatele. Raději stojím při vystoupení, abych zůstával silný.

6. Medicína není všemocná. Když vám lékař doporučí operaci, zjistěte, zda by doporučil tento zákrok svým dětem nebo manželce. Lékaři nejsou všemocní a nemohou vyléčit každého a v jakékoli situaci.

7. Vždy stoupejte po schodech a neste své zavazadlo. Chodím po schodech nejméně dvakrát denně, abych svaly zatěžoval.

8. Bolest je mystická věc, pokud převedete pozornost a začnete si užívat něco jiné, můžete na ni zapomenout.

Důchodci / Ilustrační foto / Zdroj: bulgaria-dobrich.ru

9. Nesnažte se hromadit hmotné věci. Pamatujte, že nevíte, kdy přijde váš čas, a nebudete si moci vzít s sebou žádnou z nich.

10. Samotné vědecké znalosti nemohou uzdravit a pomoci všem. Věda nás všechny spojuje, ale nemoc je individuální. Každý člověk je jedinečný a spolupůsobí na nemoc jinak. Abychom poznali nemoc a pomohli lidem, potřebujeme nejen umění medicíny, ale také umění ve všech ostatních oblastech.

11. Život je plný náhod.

12. Najděte vzor a zaměřte se na ještě více. Můj otec přijel do Spojených států v roce 1900 studovat na Duke University v Severní Karolíně. Byl jeden z prvních, kdo to udělal, a byl to můj hrdina. Později, jak jsem dospěl, jsem pro sebe našel další inspirativní příběhy. V dobách těžkostí přemýšlím o tom, jak by moje hrdiny v takové situaci jednaly.

13. Žít dlouho je magické! Do 60 letech je snadné pracovat pro zájmy své rodiny a dosahovat osobních cílů. Ale později se musíme snažit pracovat pro zájmy společnosti. V 65 letech jsem začal pracovat jako dobrovolník. Stále pracuji celý týden a užívám si každou minutu.

PSALI JSME: JE MI NAD 70 LET. CHCI VYSOUDIT U DĚTI SVŮJ BYT A VŮBEC SE ZA TO NESTYDÍM

PŘIPOMÍNÁME: SOUČASNÁ GENERACE 40-50LETÝCH RODIČŮ JE BEZNADĚJNĚ ZASTARALÁ

Share