„Nemyslím si, že všeobecný lockdown je správná cesta“: Adam Vojtěch promluvil o zavedení lockdownu v Česku

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch nepovažuje zavedení celoplošného lockdownu za nejlepší řešení. Podle něj by bylo špatné, kdyby byli omezeni i očkovaní lidé. Uvedl to na konferenci Budoucnost zdravotnictví. Informuje o tom server Novinky.cz.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví uvedl, že by podle něj nebylo správné omezovat již očkované občany, protože to udělali pro sebe a pro ostatní.

„Pokud bychom udělali všeobecný lockdown, tak si nemyslím, že je to správná cesta,“ řekl Adam Vojtěch.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Ale také aktuálním tématem pro diskusi mezi odborníky zůstává takzvaný lockdown pro neočkované. Často se mluví o tom, jak to bylo realizováno v sousedním Rakousku.

Tam to vstoupilo v platnost v pondělí. V Rakousku se to týká těch občanů, kteří nebyli očkováni a těch, kteří nemoc v posledních 6 měsících neprodělali.

Wolfgang Mückstein / Zdroj: youtube.com

To se ale nebude týkat dětí mladších 12 let. Pokud osoba po 1 dávce vakcíny bude mít negativní PCR test, pak se ji také nebudou týkat omezení.

Podle rakouského ministra zdravotnictví Wolfganga Mücksteina jejich kabinet zvažuje další zpřísnění opatření. Hovořil například o zákazu vycházení v noci pro všechny občany.

Alexander Schallenberg / Zdroj: youtube.com

S takovým návrhem ale rakouský kancléř Alexander Schallenberg nesouhlasí.

Psali jsme:„Ani třetí dávka ji před virem neochránila“: Legendární moderátor Videostopu Jan Rosák si zoufá. Jak se cítí jeho manželka

PSALI JSME: ZEMAN SE SETKAL S BABIŠEM V NEMOCNICI: PREMIÉR V DEMISI PROZRADIL, JAK SE PREZIDENT CÍTÍ A HRAD DOKONCE ZVEŘEJNIL SPOLEČNOU FOTKU

PŘIPOMÍNÁME: KAREL DRBAL ZKRITIZOVAL KAMPANĚ NA PODPORU OČKOVÁNÍ: IMUNOLOG SI NEMYSLÍ, ŽE VAKCÍNY DOKÁŽOU KORONAVIRUS PŘEKONAT

Share