Německo může vzít maximálně deset českých pacientů s koronavirem: české ministerstvo říká, že máme lůžek dost

Do Německa by Česko mohlo přepravit pouze 10 pacientů s koronavirem. V ČR naopak je přepraveno přes 200 lůžek na JIP. Němci navíc mají podmínku, aby se k nim nedoslati pacienti s takzvanou britskou mutací. Informuje o tom web seznamzpravy.cz.

Covid-19 v České republice / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví Jan Blatný v poslední době byl kritizován, že odmítl převoz pacientů z chebské nemocnice do sousední země. O transport nakažených z nemocnice žádal i Karlovarský kraj.

Náměstek šéfa resortu Vladimir Černý řekl, že převoz pacientů byl spíše symbolickým krokem, protože Německo prý má minimální počet volných lůžek. Navíc Česko by mělo potvrdit, že nakažení nemají britskou mutaci covid-19.

Covid-19 / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Blatný zmíněnou nemocnici navštívil a prohlásil, že zařízením má nedostatek personálu. Rovněž dodal, že existují i jiné problémy. „V chebské nemocnici leží relativně velký počet německých občanů, kteří by měli být odesláni do Německa, a to se neděje,“ prohlásil náměstek ministra.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Na ministerstvu řekli, že Česko má dostatek lůžek pro pacienty ze všech regionů. Na tiskové konferenci u zdravotnického zařízení se sešlo několik desítek demonstrantů. Ti žádali, aby se otevřely hranice a pacienti mohli být převezení do sousedního Německa a nevozili je přes půl republiky.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Situace v chebské nemocnice je vypjatá. Vytížené je oddělení ARO a stejně jednotky intenzivní péče. Z nemocnic v Chebu a Sokolově již bylo převezeno do jiných krajů 25 pacientů.

PSALI JSME: POSLANEC ODS SKOPEČEK KRITIZOVAL MALÁČOVOU: MINISTRYNĚ PRÁCE V PŘÍMÉM PŘENOSU UVEDLA ZVLÁŠTNÍ VÝROK

PŘIPOMÍNÁME: NA VĚTŠINĚ ÚZEMÍ SE OBJEVÍ LEDOVKA: ČESKY HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV SDÍLEL NOVOU PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

Share