Nemám ráda Nový rok. Proč to pro mě není radostný svátek

Blíží se vánoční a novoroční svátky. Nový rok si ale spojuji jen s trápením a záchvaty paniky – nic dobrého. A nemám ráda ani jiné svátky.

Proč? Protože moje tchyně je nepořádná hospodyně. Její vaření mě rozčiluje. Bydlíme spolu, takže vidím, jak ona připravuje jídlo. Téměř ve všech prázdninových pohoštěních nacházím její vlasy a kočičí srst. Možná je používá místo koření?

Slavnostně prostřený stůl / Ilustrační foto / Zdroj: russpil.ru

Za druhé, když něco spadne na podlahu, položí to zpět na talíř. Nemyje, nevyhazuje – nic jí nevadí. Když někam odjíždí, vše umývám a vyhazuji prošlé potraviny, které tchyně vždy používá.

V lékárničce má také spoustu prošlých léků, které nenechá vyhodit. Všechno nakoupí v akciích, schová to a dostane, když už to nelze spotřebovat.

Hosté / Ilustrační foto / Zdroj: russpil.ru

Kdyby neměla peníze, nějak bych pochopila její motivy. Ale dostává dobrý důchod a my jí peníze dáváme pravidelně.

Také tchyně se domnívá, že o svátcích se musí něco pít. Ale nemám ráda alkohol a nesnáším opilé lidi. Pokaždé mě nutí pít a manipuluje.

Manžel je velmi spjatý se svou matkou. Kvůli ní nemůžeme nikam jet, slavíme všechny svátky spolu a na víkend se od ní nedá utéct.

Slavnostně prostřený stůl / Ilustrační foto / Zdroj: russpil.ru

Tato situace mě netěší. Nechci jíst prošlé potraviny, vytahovat vlasy a srst z talíře a pít alkohol. Každý svátek musím předstírat, že něco jím, a nasadit úsměv. Ale už mě to nebaví.

Můžu říct tchyni přímo, aby nevařila? Zhorší se náš vztah? Co myslíte?

PSALI JSME: ROZHODLA JSEM SE DÁT SVÉ TCHYNI K JUBILEU DÁRKOVÝ CERTIFIKÁT NA ÚKLIDOVÉ SLUŽBY, ALE ONA SE MNOU PŘESTALA KOMUNIKOVAT

PŘIPOMÍNÁME: 9 HODIN ÚKLIDU DENNĚ. JAK ŽIJE NEJVĚTŠÍ FANOUŠEK ČISTOTY

Share