“Nejsou naočkovaní a mají nejvíc kontaktů“: Adam Vojtěch vyjmenoval možný důvod páté vlny koronaviru

Nynější ministr zdravotnictví Adam Vojtěch si je jistý, že za šířením nákazy stojí to, že aktuálně mladí lidé jsou po škole. Podle ministra je zapotřebí se zaměřit na kontroly v nočních klubech.

Adam Vojtěch/Zdroj: youtube.com

Pokud dojde k náhledu nárůstu nemocných na území České Republiky, tak lze bude to považovat za pátou koronavirovou vlnu v zemi.

Pavla Svrčinová/Zdroj: youtube.com

Důvodem, proč by k ní mohlo dojit je podle šéfa resortu zdravotnictví Adama Vojtěcha jednoduchá — studenti, kteří po škole již si užívají letního volna, ale navíc v barech a nočních klubech.

Adam Vojtěch/Zdroj: youtube.com

Nejdříve se jedná o mladé lidí, ve věkovém rozmezí šestnáct až dvacet let. „Nejsou naočkovaní a mají nejvíc kontaktů. Po škole si zkrátka užívají prázdniny,“ promluvil ministr v interview pro irozhlas.cz.

Podle aktualizované informace nejhorší situace je v hlavním městě Praze, části středních Čech a Plzeňském kraji.

Pavla Svrčinová/Zdroj: youtube.com

Podle ministra právě v těchto oblastech budou probíhat častější kontroly, na předmět dodržování všech aktuálních platných opatření. To Vojtěch nařídil hlavní hygieničce Pavle Svrčinové.

ČTĚTE TAKÉ: SVRČINOVÁ ŘEKLA, KDY SE ZMĚNÍ SYSTÉM OČKOVÁNÍ A JAK BUDE VYPADAT: TŘETÍ DÁVKA BUDE ZÁJEMCŮM PŘÍSTUPNA PŘÍŠTÍ ROK

PSALI JSME: VOJTĚCH VE SNĚMOVNĚ ŘEKL, KDY ČESKO DOSÁHNE NA KOLEKTIVNÍ IMUNITU A JAKÝ TO BUDE MÍT VLIV NA PLATNÁ OPATŘENÍ

Share