Nejen, že jsi mi místo syna porodila dceru, ale také ses rozhodla vzít opuštěné dítě z porodnice

Janě bylo pouhých 19 let. Dívka byla velmi znepokojená, protože čekala své první dítě. Pro Jiřího, manžela Jany, bylo toto manželství druhé. Se svou první ženou se rozvedl, protože neměli děti. Muž opravdu chtěl dítě, ale jen syna. Jiří si byl jistý, že se narodí chlapeček, i když mu na ultrazvuku řekli, že bude holčička.

„Je to všechno nesmysl. Jsem si jistý, že se narodí syn,“ řekl muž.

Jana se k těmto slovům svého manžela nezaměřila pozornost. Byla si jistá, že Jiří bude šťastný bez ohledu na pohlaví dítěte.

Brzy se narodila holčička Veronika. Jana se rozhodla svého muže potěšit co nejdříve a zavolala mu.

„Ahoj! Blahopřeji, stal ses otcem okouzlující dcery,“ řekla dívka šťastně.

Holčička / Ilustrační foto / Zdroj: tayniymir.com

„Dcery? Musel se narodit syn …,“ odpověděl Jiří ohromeně.

Dívka se na jeho odpověď rozzlobila a řekla docela ostře: „Nerozumím, na ultrazvuku ti bylo jasně řečeno, že čekáme dívku! Proč se chováš jako dítě?“

Pak zavěsila.

Druhý den ráno se v Janině pokoji objevila dívka Petra, která neustále plakala a odmítala mluvit. Když jí přinesli dítě, trochu se uklidnila. Ale stále seděla vedle dítěte se slzami v očích. Navzdory všem pokusům Jany přimět ji promluvit, Petra nic neřekla.

Ráno Jana otevřela oči a uvědomila si, že Petra není v pokoji. Na místě dívky ležela na posteli její dcera. O hodinu později si Jana uvědomila, že její spolubydlící s největší pravděpodobností utekla. Dívka zavolala zdravotní sestru a vysvětlila situaci. Ona vzala dítě a odnesla ho z pokoje.

Matka a dítě / Ilustrační foto / Zdroj: olant-shop.ru

„Co teď čeká opuštěné dítě?“ zeptala se Jana.

„Nejprve do dětského centra, poté bude převezena do dětského domova. Nemá na výběr,“ odpověděla sestra smutným hlasem.

Když odešla, Jana popadla telefon a zavolala svému manželovi:

„Jiří, vezmeme si holčičku, její matka ji opustila. Moc prosím!“

„Jsi tam v pořádku? O čem to mluvíš?“ zeptal se muž nechápavě.

„Poslouchej! Jedna matka se vzdala dcery! Vezměme si ji!“ zakřičela Jana do telefonu.

Žena / Ilustrační foto / Zdroj: rubic.us

„Poslouchej, opravdu jsem chtěl syna a ty jsi porodila dceru. A nyní chceš přinést domů cizí dítě! Rozhodně na to nejsem připraven, sbohem“ odpověděl muž.

Po těchto slovech muž zavěsil.

Jana nedokázala zadržet slzy. V tu chvíli jí zavolala její máma. Dívka jí vše podrobně řekla. O několik hodin později už paní Jaroslava seděla v manažerské kanceláři.

„Vím, že dnes jedna z matek opustila své novorozené dítě. Moje dcera také porodila dítě. S dcerou jsme se rozhodly vzít si holčičku. A žádám vás, abyste nám pomohla …“

Není známo, co se stalo potom, ale Jana opustila porodnici s dvěma dcerami. Jiří zavolal pouze jednou a řekl, že požádal o rozvod.

Matka a dítě / Ilustrační foto / Zdroj: kupildoma.ru

Paní Jaroslava měla velký dům a po propuštění tam Jana šla.

O měsíc později se matka rozhodla vyprávět dceři svůj příběh:

„V 17 letech jsem si uvědomila, že čekám dítě. Tvoje babička byla velmi přísná a panovačná žena, která rozhodovala za ostatní. Po narození dítěte mě donutila vzdát se dcery a nechat ji v porodnici. Bála jsem se své matky a poslouchala její požadavek. Stále mám pocit viny. Po tvém volání jsem si uvědomila, že mi osud dává šanci trochu smýt mou vinu.“

Po těchto slovech se žena dala do pláče. Jana objala matku a zašeptala: „Mami, nemám ti to za zlé a nemám na to právo. Díky za všechno!“

O několik měsíců později se objevil Jiří a požádal Janu o ruku. Dívka mu to ale nemohla odpustit a požádala ho, aby už nepřicházel.

PSALI JSME: KDYŽ MOJE KAMARÁDKA PORODILA DÍTĚ, JEJÍ MANŽEL PŘIŠEL DO PORODNICE S VELMI NEOBVYKLOU PROSBOU

PŘIPOMÍNÁME: MANŽEL CELÝ ŽIVOT SNIL O SYNOVI: KDYŽ JSEM MU ALE ZAVOLALA Z PORODNICE, VELMI SE DIVIL

Share