„Nebyl to dobrý rok“: Miloš Zeman promluvil k Čechům ve svém tradičním vánočním projevu

26. prosince prezident Miloš Zeman tradičně pronesl vánoční poselství ze sídla v Lánech. Věnoval se koronavirové epidemii, růstu cen energií či bezpečnosti. Nevyhnul se ani povinnému očkování, které podporuje a považuje ho za jedinou cestu k normálnímu životu. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

„Nebyl to dobrý rok,“ uvedl na začátku prezident s tím, že je to již deváté poselství. Dle slov Zemana svět prožívá bezpečnostní krizi, kterou prý způsobila kapitulace NATO v Afghánistánu, který nyní ovládá hnutí Tálibán. Hlava státu předpokládá, že to povede k novým teroristickým útokům.

Zeman také říká, že z ekologie je nové náboženství a světu kvůli tomu hrozí energetická chudoba a pokles životní úrovně. Nová vláda by proto měla vyváznout ze zeleného údělu a vyrovnat ceny na energie.

Prezident ve svém projevu znovu podotkl, že očkování proti koronaviru je jedinou cestou k normálnímu životu. Původně Zeman údajně nebyl zastáncem povinné vakcinace, ale nyní svůj názor změnil a považuje to za nezbytný krok v boji s epidemií.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Následně se prezident pustil do návrhu státního rozpočtu a chce, aby kabinet zrušil daňové výjimky. To by pomohlo ušetřit až 380 miliard korun.

Projev Zeman ukončil tím, že o problémech se musí nejen mluvit, ale také je řešit.

PSALI JSME: JAK PROBĚHL ŠTĚDRÝ DEN U NEJZNÁMĚJŠÍCH ČESKÝCH HVĚZD ŠOUBYZNYSU

PŘIPOMÍNÁME: NIKOL LEITGEB OSLAVILA VÁNOČNÍ SVÁTKY V NOVÉM DOMĚ: JAK VYPADÁ VYSNĚNÉ HNÍZDO ZNÁMÉ MODERÁTORKY

Share