Návrat žáků do škol: Robert Plaga řekl, kdo se bude moci vrátit do lavic, kdy k tomu dojde a jaké mohou být výjimky

Ministr školství Robert Plaga uvedl, že žáci prvního stupně základních škol budou moci znovu jít do škol 12. dubna. Jejich výuka bude rotační. Dodal ale, že v některých okresech mohou školy kvůli špatné epidemické situaci zůstat zavřené. Informoval o tom web novinky.cz.

Výuka bude rotační. Třídy prvního stupně ZŠ se budou střídat po týdnech. Ministr školství vysvětlil, že rotace umožňuje vrátit více žáků do lavic, protože snižuje epidemické riziko.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Žáci druhého stupně ZŠ se zatím budou učit doma on-line. Pro ně a pro žáky středních škol budou zatím povoleny pouze konzultace ve školách maximálně pro 6 osob najednou.

Robert Plaga také upozornil, že existuje možnost, že ne ve všech okresech se děti budou moci vrátit do lavic. Bude záležet na epidemické situaci v konkrétních okresech.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Konkrétně se o tom bude mluvit už po Velikonocích, kdy vláda vyhodnotí celou epidemickou situaci v celé zemi.

Velmi důležitým ukazatelem bude reprodukční číslo, pokud bude větší než 1 v nějakém okresu, pak školy tam zůstanou zavřené.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Když se ale školy otevřou, bude v nich nutné dodržovat některá opatření. Za prvé, žáci budou muset být testováni pomocí antigenních testů dvakrát týdně a za druhé budou muset nosit roušky. Bude také nutné časté větrání.

Malotřídky se budou moci vrátit k běžné prezenční výuce bez rotační výuky.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Do školek se zatím budou moci vrátit jen předškoláci. Ale jejich skupiny by neměly být větší než 15 lidí, protože by nemuseli nosit roušky. Kdy se do školek vrátí další děti zatím není známo.

Předpokládá se také, že se 19. dubna budou moci vrátit do škol k praktické výuce studenti posledních ročníků SŠ a VŠ. Ale toto téma se bude pravděpodobně diskutovat někdy 12. dubna.

PSALI JSME: UŽ SVOU LÁSKU NETAJÍ: EVA BUREŠOVÁ POTĚŠILA FANOUŠKY A NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH UKÁZALA SVÉHO PARTNERA

PŘIPOMÍNÁME: VLADIMÍR MIŠÍK PROMLUVIL, CO STALO PŘÍČINOU UKONČENÍ JEHO HUDEBNÍ KARIÉRY: “TAKOVÁ CHVÍLE NASTALA PARADOXNĚ V TĚCHTO DNECH, KDY SE STEJNĚ KONCERTOVAT NESMÍ”

Share