Návrat do škol by měl být dobrovolný: ministr Plaga uvedl podmínky pro obnovení prezenční výuky a zprovoznění mateřských škol

Školní rok končí přibližně za tři měsíce, ale návrat dětí do škol zatím není možný. Ministr školství ale zdůraznil, že se plány resortu nemění. Na výběr by měly dostat poslední ročníky. Pokud se žáci do škol vrátí, uvažuje se o nošení respirátorů a roušek ve školkách. Píše o tom web tn.nova.cz.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

O možnostech návratu žáků do lavic se rozepsal ministr resortu Robert Plaga. Psaní zveřejnila poslankyně Kateřina Valachová.

Ministr uvedl, že se na prioritách nic nemění a žáci posledních ročníků by se do škol mohly vracet dobrovolně formou takzvaných studijních skupin. Nejednalo by so povinný návrat.

Do konce týdně ministerstvo připraví plán, jak by měl vypadat návrat dětí do škol. „Vedle testování počítáme s posílením režimových opatření ve školách pomocí systému rotací,“ prozradil podmínky návratu šéf resortu.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Plaga mimo jiné navrhuje nošení respirátorů a roušek ve školách a dokonce i v předškolních vzdělávacích zařízeních. Původně se roušky v mateřských a speciálních školách nenosily.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Kvůli nepříznivé situaci ministr odmítá obnovení kroužků a dalších sportovních aktivit. U vysokých škol resort chce zajistit prezenční výuku u posledních ročníků a zprovoznit koleje z dodržováním hygienických podmínek.

PSALI JSME: „POZICE ŽÁDNÉHO ČLOVĚKA NENÍ DŮLEŽITĚJŠÍ NEŽ ZÁJEM ZEMĚ“: ČAPUTOVÁ VYZVALA PREMIÉRA MATOVIČE K REZIGNACI

PŘIPOMÍNÁME: „MĚL JSEM ŠPATNÉ TESTY“: TOPOLÁNEK PŘIZNAL, ŽE MĚL RAKOVINU A PROZRADIL, ŽE DOSTAL CUKROVKU

Share