Návrat dětí do škol způsobil velké problémy: psychologové řekli, proč školáci trpí depresemi a psychózami

Návrat dětí do škol po dlouhodobé dálkové výuce není jednoduchý. V pedagogiko-psychologických poradnách se zvyšuje počet klientů. Žáci se stěžují ne deprese, psychózy či úzkost. Píše o tom server seznamzpravy.cz.

Pro žáky bylo velmi obtížené měnit režim výuky, nosit roušky či podstupovat testování. To způsobilo psychické problémy u dětí a nyní se musí s nimi vypořádávat.

Žáci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Samozřejmě se nám zvýšily obecně návštěvy v poradně, protože děti velmi špatně snáší to, co se dělo,“ potvrzuje šéfka pedagogicko-psychologické poradny Jolana Mižikarová v Karlových Varech s tím, že pro děti je složité změnit režim a po dálkové výuce vracet se do lavic.

Ředitelka zdůrazňuje, že školáci trpí psychózami a depresemi, mají problémy ve vztazích. Situace je prý velmi složitá.

Žáci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Další odborníci říkají, že se děti stěžují na úzkosti. Může za to izolace a absence sociálních kontaktů se spolužáky.

Dalším problémem je prý tzv. kyberšikana, kdy školáci k napadání využívají internetové prostředí. Karanténa byla dle jejich slov příliš dlouhá a opravdové následky budou vidět v budoucnu. Nyní se o děti musí postarat psychologové a lékaři.

Škola/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dle Mižikarové se děti také bojí písemek, protože ve školách začali dohánět výuku, která se během celého roka nestihla. Školáci se proto obávají, že to nezvládnou a musí si znovu zvykat na starý systém výuky.

Žáci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kromě toho koronakrize zasáhla první ročníky. Mnoho děti se dálkově neučily a rodiče jim nedokázali potřebné předměty vysvětlit. Prvňáčci proto mají problém s počítáním či čtením a jejich postup do druhé třídy bez opakování ročníku je velký problém.

PSALI JSME: PRAVDĚPODOBNĚ BUDE NUTNÉ PŘEOČKOVÁNÍ TŘETÍ DÁVKOU: KDY BY TO MOHLO PŘIJÍT A JAKÁ VAKCÍNA BY K TOMU BYLA POTŘEBNÁ

PŘIPOMÍNÁME: MARKÉTA KONVIČKOVA SI NA SVÉM INSTAGRAMU POSTĚŽOVALA NA TO, ŽE VYCHOVÁVAT DÍTĚ O SAMOTĚ NENÍ ZROVNA JEDNODUCHÉ: CO JÍ UNAVUJE NEJVÍC

Share