Na hradě Windsor se už objevily vánoční ozdoby: Jak vypadá vánoční strom Alžběty II.

Královna je známá svou skromností ohledně peněžních výdajů. Ale pokud jde o vánoční ozdoby, určitě by mohla konkurovat „ideální hospodyňce“.

Královna Alžběta II. / Zdroj: YouTube

Letos je hrad Windsor, který je jejím hlavním sídlem, již připraven na prázdninovou sezónu. Už je dokonce většina pokojů vyzdobená zaměstnanci celý měsíc před Vánocemi, uvádí web ZYCIE.NEWS.

Každý rok se v parku Great Windsor kácí velký 20metrový strom, který je pak ozdobený v obrovském sále zámku.

Výzdoba hradu Windsor / Zdroj: YouTube

Jak uvádí Royal Collection Trust: „Věří se, že tradice instalace vánočních stromků pochází právě z velkého zámeckého parku Windsor, za vlády královny Viktorie.“

Obrovský strom byl vždy zdoben více než 3000 světly a stovkami skleněných ozdob.

Letos v hale zámku nainstalují vánoční stromek s červenými a zlatými ozdobami. Je zdoben bílými světly a starožitnými kuličkami z červeného skla. Na koruně stromu bude viktoriánská panenka v červených a zlatých šatech.

Královna Alžběta II. / Zdroj: YouTube

Vánoční girlandy, vyrobené z červených bobulí a zlatých ozdob, budou umístěné po celém velkém schodišti. A slavné sochy rytířů na koních budou vypadat o něco jemněji v té celé Vánoční náladě.

Noelova speciální výstava také letos poprvé představí speciální kostýmy vytvořené pro mladé princezny Alžbětu a Margaret, z doby kdy vystupovaly ve vojenské pantomimě Stará matka v červených botách.

Během Vánočního představení z roku 1944, mladá 18letá Alžběta zahrála Lady Christine Sherwood a měla na sobě růžové saténové krajkové šaty s dlouhými rukávy, které na výstavě samozřejmě nebudou chybět.

PSALI JSME: V NEDĚLI ZASE NASNĚŽÍ: V JAKÝCH KRAJÍCH SNÍH MŮŽE VÉST A I KE VÝPADKŮM V ENERGETICE

PŘIPOMÍNÁME: NEVYPADÁ MOC DOBŘE: KRÁLOVNA ALŽBĚTA II. BYLA NEČEKANĚ VYFOTOGRAFOVÁNA V SANDRINGHAMU

Share