Na českém ministerstvu utratili miliony na aplikaci, která letí do koše: “Taková cesta nás dovede k cíli mnohem lépe“

Deset let již Česká Republika pracuje nad projektem a stále ho nedokončila. Aplikace, která by umožnila zjednodušit práci úřadům ani po deseti letech není hotová.

Mobil/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Státní aplikace, pomocí níž by občany mohly dostávat sociální příspěvky od státu nebo podporu v nezaměstnanosti, vyžádala za deset let miliardy českých korun. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Mobil/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Pracují nad ni od roku 2012 na Ministerstvu práce a pravděpodobně se jedná o největší tuzemský IT průšvih. Problém nedokázalo vyřešit 7 ministrů, kteří resort řídili.

Muž/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Řešení předvedl nynější ministr resortu práce a sociálních věci Marian Jurečka. Podle ministra, jedním z řešení bude na problémové projekt zapomenou, nehledě na to, že se do nej házely peníze.

Mobil/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

“Taková cesta nás dovede k cíli mnohem lépe než jiné,“ potvrdil nový náměstek Karel Trpkoš, který na ministerstvu má na starosti IT. Pracovat pak na aplikacích začnou od nuly.

PSALI JSME: JEDNÁNÍ O PRODLOUŽENÍ STAVU NOUZE PROBĚHNE PŘÍŠTÍ TÝDEN: „ZA SEBE ŘÍKÁM, ŽE TO VĚCNOU PODSTATU MÁ“

ČTĚTE TAKÉ: MINISTŘI PŘEDSTAVILI „DEŠTNÍK PROTI DRAHOTĚ“: MARIAN JUREČKA ŘEKL, KDY BY SE MOHL ZAČÍT VYPLÁCET BONUS 5 TISÍC KORUN NA DÍTĚ

Share