Ministři představili „Deštník proti drahotě“: Marian Jurečka řekl, kdy by se mohl začít vyplácet bonus 5 tisíc korun na dítě

Vláda připravila web „Deštník proti drahotě“, kde mohou lidé najít dávku, na kterou mají nárok. Web shrnuje pomoc různým skupinám občanů. Vláda hodlá na pomoc v tomto těžkém období, kdy rostou ceny, vyčlenit asi 100 miliard Kč. Kromě toho by měl být příští týden připraven návrh zákona, který bude obsahovat pravidla pro vyplácení jednorázového příspěvku ve výši 5 tisíc Kč na jedno dítě. Informuje o tom CNN Prima News.

Předseda vlády Petr Fiala ve středu uvedl, že web vznikl ke zpřehlednění situace. Ale kromě toho lidé tam mohou najít, na jakou pomoc mají nárok. Je to jako návod, kde je popsáno, jak může člověk uplatnit svůj nárok na pomoc.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Opatření děláme systematicky, cíleně, děláme je tak, abychom pomohli těm, kteří si s tou situací sami pomoci nemohou,“ řekl Petr Fiala. Vláda se tak snaží snížit dopady inflace.

Dodal, že pomáhají seniorům a lidem, kteří se dostávají do existenčních problémů. Snaží se také pomoci lidem ze střední třídy, rodinám s dětmi a samoživitelkám.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Vláda také nedávno oznámila, že rodiny s dětmi do 18 let a s ročním hrubým příjmem do 1 milionu korun budou mít nárok na jednorázový příspěvek na dítě. Rodiče budou moci na každé dítě získat bonus ve výši 5 tisíc Kč.

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka chce, aby byl příští týden připraven návrh zákona, který by mohli poslat do meziresortního připomínkového řízení.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

V posledním květnovém týdnu by už bylo možné návrh zákona na jednorázový příspěvek na dítě předložit vládě. Doufá, že už v druhé polovině července dostanou tyto bonusy na děti někteří rodiče.

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula požádal vládu, aby vyčlenila půl miliardy korun pro Správu státních hmotných rezerv, peníze potřebuje na nákup potravin. Ministři o tom ale budou jednat příští týden.

Zdeněk Nekula / Zdroj: youtube.com

Podle Mariana Jurečky chce kabinet příští týden nejprve posoudit stav státních rezerv.

Ministři schválili i Konvergenční program. Tento dokument popisuje například rozpočtovou strategii vlády a každý rok ho vláda posílá do Bruselu.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Tento dokument je také základním pro přijetí eura v Česku. Podle premiéra to ale nyní není aktuální téma. Zástupci vládní koalice již dříve řekli, že tuto otázku bude pravděpodobně řešit už příští vláda.

Psali jsme:„Mě nikdy nenapadlo chtít herce“: Jak Zlata Adamovská našla své štěstí ve třetím manželství

PSALI JSME: „ČEKÁM, ŽE PAN PREMIÉR ZAČNE OSOBNĚ ŘEŠIT TYTO ZÁLEŽITOSTI“: ZDENĚK HŘIB UVEDL, ŽE PRAHA JE PŘETÍŽENÁ, DO METROPOLE DORAZILO MNOHO UPRCHLÍKŮ

PŘIPOMÍNÁME: OLAF SCHOLZ: UKRAJINA SE BUDE S NÁSLEDKY VÁLKY POTÝKAT JEŠTĚ STO LET

Share