„Jsem připraven ustoupit“: Petr Pavel řekl, za jakých podmínek je připraven vzdát se své kandidatury na prezidenta

Armádní generál ve výslužbě Petr Pavel hodlá kandidovat na hlavu státu. Je však připraven vzdát se své kandidatury, pokud se objeví vhodnější kandidát, který bude mít šanci vyhrát. Zatím ale nevidí, že by někdo podobný chtěl kandidovat. Píšou o tom Novinky.cz.

Ve středu byl generál na debatě v galerii 400 ASA v Praze. Tam odpověděl na otázku, zda je připraven vzdát se své kandidatury v prezidentských volbách, aby se mezi podobnými kandidáty netříštili hlasy.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Odpověděl, že je na to připraven, ale tento krok udělá jen za určitých podmínek. Za prvé by to měl být člověk, kterého by klidně viděl ve funkci prezidenta.

Za druhé tento člověk by měl mít šanci vyhrát první a druhé kolo voleb. Za třetí by tento kandidát měl mít větší šanci vyhrát než generál.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

„Tak jsem připraven ustoupit a maximálně ho podpořit,“ uvedl Petr Pavel. K takovému kroku ale nyní nevidí důvod.

Dodal, že zatím o tom nemůže moc mluvit, situace je stále nejistá, možná by mohl říct víc už na začátku podzimu. Hodlá kandidovat, ale oficiálně to ještě neoznámil.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Jeho největším soupeřem ve volbách by mohl být bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který také ještě oficiálně neoznámil svou kandidaturu.

Kandidovat v prezidentských volbách v příštím roce hodlá několik desítek kandidátů. Největší šance na vítězství podle průzkumů zatím mají Andrej Babiš a Petr Pavel.

PSALI JSME: MINISTŘI PŘEDSTAVILI „DEŠTNÍK PROTI DRAHOTĚ“: MARIAN JUREČKA ŘEKL, KDY BY SE MOHL ZAČÍT VYPLÁCET BONUS 5 TISÍC KORUN NA DÍTĚ

PŘIPOMÍNÁME: EVROPSKÁ KOMISE: UKRAJINA POTŘEBUJE NA OBNOVU 500 AŽ 600 MILIARD EUR

Share