Muž se vydal na procházku do parku a našel starořímskou minci

Hledač pokladů z kanadského města Vancouver našel starou římskou minci.

Chris Monk šel s detektorem kovů poblíž regionálního parku Pacific Spirit. Zařízení zachytilo něco pod trávou a začalo pípat.

V hloubce 15 centimetrů našel starou minci. Muž strčil nález do kapsy a přinesl jej domů.

Jakmile byl doma, vyčistil minci a zveřejnil její obrázky v online komunitách lovců pokladů. Členové skupiny uvedli, že našel starořímskou minci.

Mince/Zdroj: m.lenta.ru

„Tato mince je z doby před středověkem. Když přemýšlím, jakým způsobem se dostala do mé dlaně, chápu, jak je to neuvěřitelné, “řekl Monk.

Expert Paul Anderson z Vancouver Antique Coin Club potvrdil, že Monkův nález pochází z let 140-144 a pochází z doby vlády římského císaře Antonina Pia.

„Byla to nejběžnější bronzová mince ve 2. století. Stálo to 1/4 stříbrného denára. Stříbrný denár obdrželi za den práce legionáři nebo obchodníci,“ řekl Anderson.

Monk plánuje pokračovat v hledání na místě, kde našel minci. „Teď, když jsem našel 1,9 tisíc let starou minci, nemyslím si, že bych mohl překonat tento rekord,“ řekl muž.

PSALI JSME: ŽENA S DETEKTOREM KOVŮ NAŠLA VIKINGSKÝ POKLAD

PŘIPOMÍNÁME: RODINA ROKY NEVĚDĚLA JAK DRAHÝ MAJÍ JÍDELNÍ STŮL: KDYŽ SE DOZVĚDĚLI JEHO SKUTEČNOU CENU, POCHOPILI, ŽE DÁVAT TALÍŘE NA TAKOVÝ POKLAD UŽ NEBUDOU

Share