Muž omylem dostal od banky tisíce dolarů a odmítl je vrátit: Jak to zdůvodnil

Muž z indické vesnice Bahtiyarpur byl zatčen za to, že odmítl vrátit bance peníze, které mu banka omylem dala na účet. Je přesvědčen, že nejde o chybu, ale o dar premiéra Narendra Modi.

Ranjit Das nedávno obdržel na svůj bankovní účet 550 000 rupií (7 444 $ nebo 161 000 Kč). Banka si rychle všimla své chyby a kontaktovala muže, aby vrátil peníze jiných lidí. V té době už je však Ranjit vybral z karty.

Bankomat / Zdroj: fun.24tv.ua

Zástupcům banky nezbývalo nic jiného, než se obrátit na policii. Ukázalo se, že muž nechce vrátit peníze, protože je upřímně považuje za dárek od Indického premiéra Narendra Modi.

Narendra Modi / Zdroj: news18.com

Faktem je, že během své volební kampaně v roce 2014 Narendra Modi používal slogan „15 lakhů na každý bankovní účet“, aby zdůraznil své záměry vrátit do země peníze uložené v zahraničí. 15 lakhů je 1,5 milionu rupií (více než 20 tisíc dolarů nebo 433 tisíc korun). Zdá se, že Ranjit vzal slogan premiéra příliš doslovně a je si opravdu jistý, že se nakonec zavázal splnit své předvolební sliby.

Peníze / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Přesto peníze patří bance. Podle indických zákonů je použití chybně připsaných peněz trestným činem a banka má právo na vrácení finančních prostředků. Muž byl zatčen.

PSALI JSME: UŽITEČNÝ TRIK: PROČ NĚKTERÉ HOSPODYNĚ DÁVAJÍ DO BUBNU PRAČKY HOUBIČKU NA MYTÍ NÁDOBÍ

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA POZNALA V BEZDOMOVCI SPOLUŽÁKA A ROZHODLA SE MU POMOCI: JAK VŠE DOPADLO

Share