Žena poznala v bezdomovci spolužáka a rozhodla se mu pomoci: Jak vše dopadlo

Huanya Muaura z keňského města Nairobi při procházce kolem malého hotelu si všimla bezdomovce. Jeho rysy jí připadaly povědomé. Jaké bylo její překvapení, když si uvědomila, že tento muž, je její kamarád z dětství a spolužák Patrick Hinga.

Patrick a Huanya / Zdroj: boredpanda.com

Byl v hrozném stavu. Patrick strávil asi 13 let na ulici, nepamatoval si rodinu a trpěl drogovou závislostí.

Ještě ve škole začal kouřit cigarety a užívat lehké drogy, za což byl vyloučen. Blízcí se mu snažili pomoci a dokonce ho převezli do psychiatrické léčebny, aby se zbavil závislosti. Ale nepomohlo to.

Patrick a Huanya / Zdroj: boredpanda.com

„Utekl z nemocnice a stěžoval si na léčbu. Patrick říkal, že se s ním zachází jako s duševně nemocným a podávání mu tam odpovídající léky,“ prozradila Patrikova maminka — Nancy. „Když odcházel z nemocnice, tak hodiny chodil po městě úplně nahý.“

Na klinice Patrickova závislost jen zesílila – tam se stal závislým na psychotropním léku.

„Nedostával je každý den, ale po užití pilulky měl takové pocity, že je začal užívat častěji,“ říká Nancy. „Patrick dokonce ukradl recepty k nákupu tohoto léku.“

Patrick a Huanya / Zdroj: boredpanda.com

Muž si uvědomil, že léčba nepřináší výsledky, a proto definitivně opustil nemocnici a usadil se v ulicích Nairobi, přestal se o sebe starat a dál užíval drogy. Jeho matka se mu snažila ze všech sil pomoci, přinášela mu jídlo a přesvědčovala ho, aby se vrátil do nemocnice.

Patrick a Huanya / Zdroj: boredpanda.com

„Naše schůzky přitahovaly pozornost každého. Kolem nás se shromáždil dav lidí, smáli se a ukazovali na nás prsty, když jsme jedli. Začali mi říkat Mama wa wazimu (matka blázna).

Patrick s kamarádem / Zdroj: boredpanda.com

V rozhovoru s Muaura muž vyjádřil touhu odejít z ulic a změnit svůj život. A ona mu pomohla.

Patrick a Huanya / Zdroj: boredpanda.com

Žena přidělila spolužáka do rehabilitačního centra a prostředky na jeho léčbu sháněla prostřednictvím sociálních sítí.

Patrick / Zdroj: boredpanda.com

Poté, co se Patrick zbavil závislosti, potřeboval najít něco, co by mohl dělat, aby se nevrátil ke svým starým zvykům. A Muaura mu pomohla rozjet podnikání, oni společně otevřeli malý obchod.

Patrick a Huanya / Zdroj: boredpanda.com

Způsob, jakým se Patrick změnil po léčbě závislosti, je prostě neuvěřitelný. Je vděčný za druhou šanci, kterou mu život dal.

Patrick a Huanya / Zdroj: boredpanda.com

„Cítím se jako úplně jiný člověk,“ říká. „Modlím se každý den k Bohu, aby mě ochránil před návratem do předchozího života.“

Patrick a Huanya / Zdroj: boredpanda.com

PSALI JSME: REY KORANTENG PROMLUVIL O SVÉ RODINĚ: ZNÁMÝ MODERÁTOR PROMLUVIL, PROČ SE NEVÍDAL SE SVÝM OTCEM

PŘIPOMÍNÁME: TAKTO VYPADÁ RÁJ NA ZEMI: NEJSOU ZDE ANI SILNICE A NIKOMU BY SE ANI NECHTĚLO ODTUD ODJET

Share