„Musíme promítnout zkušenost do našeho konceptu“: Český velvyslanec při NATO Landovský ohodnotil postupy Číny a Ruska vzhledem k situaci v Afghánistánu

Český velvyslanec při NATO Jakub Landovský nedávno sdělil, co má aliance v plánu, vzhledem k aktuální situaci ve světě.

Jakub Landovský/Zdroj: youtube.com

Podle něj, severoatlantická aliance se bude muset v budoucnosti poučit na zkušenostech mise v Afghánistánu. Dosažené zkušenosti by NATO měla použit v dalším boji proti terorismu v celém světě. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Jakub Landovský/Zdroj: youtube.com

„Musíme do budoucnosti promítnout tu zkušenost do našeho konceptu boje proti terorismu,“ potvrdil muž. Dodal, že právě tato vůle v konceptu severoatlantické aliance předtím velmi chyběla.

Jakub Landovský/Zdroj: youtube.com

Podle mínění českého velvyslance při NATO Jakuba Landovského, Ruské Federaci a Číně vyhovovalo, že na stabilizaci situaci nevynaložili žádné úsilí.

Jakub Landovský/Zdroj: youtube.com

Aby uklidnit nestabilní situaci v Afghánistánu, museli se do toho zapojit hlavně západní státy. Dle Landovského, v nejbližším čase se do toho budou muset připojit i Čína s Ruskem.

PSALI JSME: PRVNÍ ARMÁDNÍ SPECIÁL DORAZIL Z AFGANISTÁNU DO ČESKÉ REPUBLIKY: VE VLÁDĚ ŘEKLI, KOLIK ČECHŮ PLÁNUJÍ EVAKUOVAT

ČTĚTE TAKÉ: „ŽÁDNÁ DEMOKRACIE“: TÁLIBÁN VYHLÁSIL ISLÁMSKÝ EMIRÁT AFGHÁNISTÁN

Share