„Musíme přestat honit zdravé lidi“: Epidemiolog Jiří Beran odmítá zpřísňování opatření a radí vládě, jak by měla postupovat dál

Testování školáků je zbytečné. Promluvil o tom epidemiolog Jiří Beran a dodal, že by plošná opatření neměla být zaváděná. Podle odborníka se vláda musí zaměřit na lidé, kteří jsou starší šedesáti let, protože nemoc nejvíce postihuje právě je. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Jiří Beran / Zdroj: youtube.com

Beran říká, že o zavíraní škol musí rozhodovat kabinet, ale chce, aby Česko přistupovalo ke koronaviru jako Velká Británie či Danko. Tyto země berou covid jako běžnou nemoc. „Musíme přestat honit zdravé lidi, kteří jsou sice pozitivní, ale nemají příznaky,“ zdůraznil epidemiolog.

Odborník však dodává, že se musíme soustředit na lidi s příznaky o nemocnění a starší skupinu obyvatel. To by zabránilo zavedení plošných opatření.

Jiří Beran / Zdroj: youtube.com

„Právě teď bych opatření nezaváděl. I kdybychom chtěli šlapat na brzdu, tak to musí být u lidí straších šedesáti let,“ vysvětlil Jiří Beran s tím, že většinou jsou to právě oni, kdo končí v nemocnicích a po 5 dnech umírají.

Dle názoru epidemiologa není také potřeba testovat děti ve vzdělávacích zařízeních.

Jiří Beran / Zdroj: youtube.com

Opačně ale přemýšlí biolog Jaroslav Flegr, který by začínal brzdit už teď a navrhuje omezení počtu účastníků hromadných akcích. Je ale přesvědčen, že to lidé budou brát velmi špatně.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Flegr tvrdí, že vláda před volbami nezpřísní. Pozitivní je podle něho to, že volby jsou celkem brzy a následně se ještě stihne epidemii zabrzdit.

Psali jsme:„Pokud chci, aby mým dětem po mně alespoň něco zbylo, musím to dát do kupy“: Herec Jan Antonín Duchoslav zdědil dům v drahé oblasti České republiky

PSALI JSME: „DEFINITIVNĚ JSME UDĚLALI TEČKU ZA NAVÝŠENÍM DŮCHODŮ V PŘÍŠTÍM ROCE“ : MALÁČOVÁ PROZRADILA, O KOLIK SE ZVÝŠÍ DŮCHODY V ROCE 2022

PŘIPOMÍNÁME: BABIŠ NAVŠTÍVIL ZEMANA POPRVÉ PO JEHO PROPUŠTĚNÍ Z NEMOCNICE: O ČEM POLITICI MLUVILI A JAKÝ DÁREK PREZIDENT DOSTAL KE SVÝM NAROZENINÁM

Share