Babiš navštívil Zemana poprvé po jeho propuštění z nemocnice: o čem politici mluvili a jaký dárek prezident dostal ke svým narozeninám

Předseda vlády Andrej Babiš se setkal s prezidentem Milošem Zemanem a společně probrali ekonomickou a politickou situaci. Kromě toho se politici bavili o zdravotnictví. Nakonec Babiš a Zeman společně povečeřeli u příležitosti 77. prezidentových narozenin. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Hlavním tématem, o kterém jsem se s panem prezidentem bavil, je samozřejmě inflace,“ uvedl po skončení schůzky Babiš novinářům s tím, že velkou roli v tom hraje Česká národní banka. Dle slov Babiše inflace u potravin je nyní vysoká.

Kromě toho Babiš Zemanovi říkal o tom, jak se za poslední 4 roky zvýšily výdaje na zdravotnictví. Rozdíl je podle premiéra 143 miliardy korun.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Mimo jiné se politici bavili o volbách v Německu a návštěvě maďarského prezidenta Viktora Orbána.

Andrej Babiš a Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Důvodem návštěvy byly i 77. narozeniny Miloše Zemana, které hlava státu oslaví v úterý. Babiš prozradil, že prezidentovi daroval znovu koňak. Ten ale Zeman zatím neochutná, protože nesmí pít tvrdý alkohol.

Politici se setkali poprvé od propuštění prezidenta z nemocnice. Dle vyjádření Hradu jednalo se o plánovaný rekondiční pobyt.

PSALI JSME: BABIŠ TVRDÍ, ŽE OSTATNÍ POLITICI JSOU TAKÉ VE STŘETU ZÁJMU: PREMIÉR PROMLUVIL O DEZINFORMACÍCH, KTERÉ SE O NĚM ŠÍŘÍ A O EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACI V ČESKU

PŘIPOMÍNÁME: PROBĚHLA PŘEDVOLEBNÍ DEBATA MEZI ZÁSTUPCI OSMI POLITICKÝCH SUBJEKTŮ: KANDIDÁTI NA PREMIÉRA SE POHÁDALI, MĚLI K TOMU NĚKOLIK DŮVODŮ

Share